Kolor z dalekiej podróży

Błękit Morza Śródziemnego, zdobione złotem świątynie w Indiach czy wszelkie odcienie żółtego piasku Sahary to obrazy z wakacji, które zostają w pamięci na długo. Klimat egzotycznych miejsc tworzy kolor. Aranżując mieszkanie zainspirujmy się i przenieśmy do wnętrz barwy z różnych zakątków świata.

Granitowe skały pionowo wyrastające z morza, urokliwe zatoczki z piaskiem w kolorze écru i turkusowa woda z ławicami purpurowych ryb - takich miejsc, w których bajeczne widoki zapierają dech w piersiach jest wiele. Także niebo, morze czy las mają na wakacjach inny kolor niż okolica naszego domu. Dlatego też tak bardzo jesteśmy zafascynowani widokiem wakacyjnych krajobrazów. Podróże małe i duże inspirują do wprowadzenia w domowych wnętrzach nowych kolorów, zaczerpniętych z odwiedzonych miejsc. Wiele z tych utrwalonych na zdjęciach odnajdziemy w palecie 30 gotowych barw farby Jedynka Kolor.

Kolory

Filipin to wulkaniczne brunatne góry, tętniące życiem zielone lasy tropikalne i turkusowe wody omywające brzegi tysięcy wysp. Wszystkie te barwy wybrane z palety Jedynki Kolor sprawdzą się np. w pokoju gimnazjalisty. I tak, fragment ściany pomalowany "wyciszonym beżem" będzie doskonałym tłem dla dodatków i dekoracji w kolorze zieleni i brązu, które odtworzą atmosferę filipińskich wysp.

Afryki podzwrotnikowej to Sahara, która zachwyca wypalonymi w słońcu odcieniami brązu, beżu i żółtego. Ściany w pustynnej barwie z palety Jedynki Kolor, np. w "intrygującym żółtym", przełamanej dodatkami w odcieniu zieleni sawanny, wniosą kojącą energię do salonu.

Prowansji to pomarańczowo-brązowa ziemia, głęboko zielone krzewy fioletowych winorośli oraz pola lawendy ciągnące się aż po horyzont. Pogodny nastrój i ciepło tych barw najlepiej sprawdzą się w kuchni i jadalni. Śródziemnomorską aranżację stworzą meble i dodatki w odcieniach oliwki i koloru pomarańczowego, a doskonałym tłem na ścianach będzie barwa "beztroskiego wrzosu", z palety Jedynki Kolor.

Indii to feeria fioletów, czerwieni czy odcieni koloru pomarańczowego, złączonych ze złotem. Urzekające barwy orientu, takie jak: "ekstrawagancka czerwień" czy "wyniosły pomarańcz", wybrane z palety 30 gotowych barw Jedynki Kolor, w połączeniu z połyskującymi tkaninami sprawią, że w sypialni zapanuje nastrój niczym ze świata baśni "Tysiąca i jednej nocy".

Kolory przywiezione z wakacji wprowadzą do domu dobrą energię wspomnień chwil relaksu i swobody. Barwy oddziałują na naszą psychikę, decydując o samopoczuciu. Dlatego warto otaczać się kolorami, które dobrze się nam kojarzą, a przecież najlepszy nastrój towarzyszy nam podczas wakacji.

Jedynka Kolor to farba na bazie dyspersji akrylowej, przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Tworzy gładkie powłoki, które dzięki mikroporowatej strukturze umożliwiają "oddychanie" ścian. Receptura Jedynki Kolor sprawia, że produkt dobrze kryje i łatwo się rozprowadza, a pomalowane powierzchnie nie żółkną i nie odbarwiają się z biegiem czasu. Gęsta konsystencja farby ogranicza do minimum problem sprzątania po malowaniu. Użycie Jedynki Kolor daje gwarancję sprawnego i szybkiego remontu bez niespodzianek, dlatego też produkt cieszy się zaufaniem zarówno amatorów jak i profesjonalistów malowania.

Jedynka Kolor

www.1jedynka.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.