Doświadczenia właścicieli domu z japońską precyzją

Najważniejsza jest funkcjonalność domu, nie zaś pierwsze wrażenie. Zamiast zastanawiać się nad kolorem glazury, lepiej sprawdzić, czy np. siedząc wieczorem przed telewizorem, nie będziemy przeszkadzać pozostałej części rodziny w spaniu i czy w holu zmieści się szafa.

W części dziennej domu powinno być miejsce, w którym domownicy będą mogli wyciszyć się po pracy - odsunięta od szlaków komunikacyjnych przestrzeń, gdzie da się spokojnie przejrzeć gazetę czy poczytać książkę.

Warto dopilnować, aby dobre funkcjonowanie domu nie wymagało od domowników zbyt wielu zabiegów. Im bardziej samoobsługowy jest dom, tym lepiej się w nim mieszka.

Łatwiej ocenić przydatność wnętrz i ich dopasowanie do rzeczywistych potrzeb, kiedy określi się oczekiwania mieszkańców.

Projektant, prócz proponowania rozwiązań, powinien mieć nadzór nad całym procesem inwestycyjnym. Wszelkie problemy rozwiązuje się wówczas na bieżąco.

Dobry architekt to prawdziwy skarb! Doradzi wiele bardzo praktycznych rozwiązań. Wie na przykład, jakie odległości warto zachować pomiędzy rozmaitymi sprzętami oraz meblami, żeby poruszanie się po wnętrzach w praktyce nie okazało się kluczeniem w labiryncie. Pomoże dobrać funkcjonalne i często wcale niedrogie materiały wykończeniowe. No i zawsze jest szansa, że współpracuje ze sprawdzonymi wykonawcami, którzy sprawnie wykonują swoje zadania.

Polski dom z japońską precyzją

Więcej o: