Kolekcja produktów bożonarodzeniowych Winter Collage

Dekoracje bożonarodzeniowe wprowadzają do naszych domów świąteczny nastrój.

Firma Villeroy & Boch w tym roku przygotowała wyjątkowo bogaty wybór produktów o charakterze świątecznym. Oprócz zupełnie nowej serii Christmas Bakery oraz kolejnych elementów w ramach sezonowej kolekcji zastawy My Winter, w tegorocznej ofercie znaleźć można naczynia i artykuły dekoracyjne pod wspólnym hasłem Winter Collage. Obszerna kolekcja Winter Collage, którą wprowadzono na rynek kilka lat temu, odniosła duży sukces dzięki zastosowaniu koncepcji "Święta widziane oczami dziecka". Pod względem estetyki produkty nawiązują do świata dzieci i ich zabawek z początku XX stulecia. W 2009 roku ta fantazyjna kolekcja w wiktoriańskim stylu została rozszerzona, tak że obecnie obejmuje wiele nowych artykułów, ozdobionych wyszukanymi wzorami, reliefami czy ornamentami.

Na świątecznym jarmarku

Seria Christmas Market została zaprojektowana jako wszechstronna koncepcja bożonarodzeniowych dekoracji, które tworzą unikalny, porcelanowy świat bogaty w detale. Tłem dla Mikołaja w saniach zaprzężonych w renifera są cztery różne lampiony w kształcie jarmarcznych kramów: Domek z piernika, Chatka z zabawkami, Świąteczna chatka i Stajenka. W każdym z nich można umieścić tealight, podobnie jak w porcelanowej choince o wysokości 19 cm, stanowiącej centrum świątecznego jarmarku. Scenerię tę ożywiają figurki-świeczniki oferowane również w czterech wzorach: Kataryniarz, Sprzedawca ponczu, Sprzedawca kasztanów i Muzykujące dzieci.

Bożonarodzeniowa atmosfera we wnętrzu

Jeszcze więcej produktów do tworzenia świetlnych dekoracji można znaleźć w seriach Christmas Toys oraz Christmas Light. Pierwsza z nich została zainspirowana staromodnymi pudełkami na prezenty. Każdy lampion dostępny jest w dwóch rozmiarach, jako pakunek okrągły, kwadratowy lub sześciokątny. Wyglądają, jakby były owinięte w ozdobny papier i kokardę, przy czym każdy prezentuje indywidualny wzór. Okrągłe "pudełka" ozdobione są obrazkami zaczerpniętymi z serii Christmas Market, kwadratowe przedstawiają zimowy krajobraz, zaś sześciokątne - gwiazdkowe prezenty. Duże lampiony są dodatkowo wyposażone w pozytywki. Christmas Light to seria bożonarodzeniowych cacek, których wzór także przypomina papier do pakowania prezentów. Lampiony są kuliste, z okrągłymi otworami przepuszczającymi światło i ornamentem z gwiazdek, a na szczycie każdego siedzi miś: na sankach, z przytulanką, z workiem na prezenty lub pierniczkiem.

Misie są motywem przewodnim serii Christmas Teddies. W tym roku proponuje ona nowe figurki, będące jednocześnie lampionami, w których można umieścić tealight bądź świeczkę. Ulubieni przyjaciele wszystkich dzieci na świecie zostali przedstawieni w różnych pojazdach: w lokomotywie z wagonami, samolocie, samochodzie, balonie i na statku. Wszystkie przepięknie zaprojektowano i wykonano - z wielką dbałością o detale.

Niezwykle spektakularną nowością w ofercie jest kalendarz adwentowy z serii Nostalgic Ornament. Ceramiczny kalendarz w kształcie choinki imponuje perfekcją wykonania oraz eleganckim i finezyjnym wzornictwem. Jest wypełniony 24 dekoracjami, które przedstawiają motywy i miniatury z serii Christmas Market, a każda zapakowana jest w malutką, ponumerowaną paczuszkę. Tymi samymi wzorami można ozdobić dużą choinkę, przy czym są one większe i dostępne w sześciu różnych zestawach. W kompletach po cztery sprzedawane są małe gwiazdki, dzwonki, laleczki i świąteczne ornamenty, oprócz tego dostępny jest również zestaw trzech małych prezentów oraz pięciu misiów.

Choinkę udekorować można również elementami serii Fantasy Ornaments. W tym roku wzbogaciła się ona o nowe dzwoneczki z porcelanowym sercem. Dostępne są w czterech różnych wzorach, a wszystkie prezentują bożonarodzeniowe motywy. Prócz tego w serii znaleźć można nowe ozdoby w kształcie prezentów - okrągły, kwadratowy lub sześciokątny. Villeroy & Boch nie zapomniał także o klasycznych, eleganckich bombkach. Seria Toys' Ornaments proponuje dwa modele ozdobione gwiazdkami i dwa z zimowym pejzażem.

Przy świątecznym stole

Po ubraniu choinki i przyozdobieniu całego domu przychodzi czas na odpoczynek i przekąskę. Seria Toys' Fantasy składa się z artykułów, które pozwolą nakryć stół do świątecznego posiłku. Jej głównym kolorem jest beżowy, a dopełniają go elementy w typowo bożonarodzeniowej kolorystyce - złote, czerwone i zielone. Do dostępnych już wcześniej pojemników, kubków, dużego półmiska i ozdobionego złotem serwisu do herbaty dołączyły dwa duże i dwa mniejsze dekoracyjne półmiski oraz dwie małe miseczki, które z racji kolorów i karbowanej powierzchni wyglądem przypominają papierowe talerzyki. Dopełnienie serii stanowi prostokątny talerz na ciasto z wizerunkiem św. Mikołaja w saniach. Wszystkie produkty Toys' Fantasy wykonane są z porcelany i dekorowane techniką litograficzną oraz częściowo zdobione ręcznie.

www.villeroy-boch.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.