Dom w ciszy i spokoju - doświadczenia właścicieli

Dom ma prawie idealną wielkość i układ. Nie żałujemy, że podczas dokonywania zmian w projekcie gotowym zrezygnowaliśmy z jednego pokoju prywatnego, przeznaczając go na powiększenie sypialni i urządzenie dodatkowej garderoby . To podniosło funkcjonalność wnętrz.

Dobrym krokiem było ulokowanie zbiornika na olej opałowy w pomieszczeniu gospodarczym przy garażu .

Jedną z najlepszych naszych inwestycji jest przydomowa oczyszczalnia ścieków . Rocznie jej utrzymanie kosztuje tylko 150 zł. Ponieważ miesięcznie zużywamy 15 m3 wody, za wywóz ścieków z szamba zapłacilibyśmy rocznie niemal 3 tys. zł.

W rozległym parterowym domu sprawdził się system dystrybucji gorącego powietrza rozprowadzający rurami ciepło z kominka. Warto zaplanować montaż urządzenia w miejscu oddalonym od sypialni, bo jest dosyć głośne i może zakłócać domownikom sen.

Udaną zmianą wnętrzarską było wydzielenie kuchni z przestrzeni dziennej za pomocą drzwi przesuwnych. W poprzednim domu, mimo wentylacji, zapachy gotowania rozchodziły się po całym domu, co nas bardzo drażniło.

Choć mamy zadaszony taras , jest on trochę za mały, byśmy w pełni odczuwali satysfakcję z letniego wypoczynku na łonie natury. Dlatego radzimy wszystkim rozpoczynającym prace nad własnym domem, aby dobrze przemyśleli wielkość i sposób ochrony tarasu przed słońcem i deszczem.

W domu na wsi dobrym rozwiązaniem są kamienne podłogi (najlepiej podgrzewane). Nie polecamy jedynie polerowanego gresu, ponieważ widać na nim każdą plamę.

Dom w ciszy i spokoju

Kilka słów o domu

Wydatki związane z domem

Więcej o: