Dachówka we włoskim stylu

Planując wprowadzenie nowych wariantów kolorystycznych na rynek, producenci materiałów budowlanych szukają barwnych inspiracji w różnych miejscach. Firma Röben znalazła wyjątkowy kolor dla nowej dachówki MONZAplus na północy Włoch.

W malowniczym regionie Trentino, w otoczeniu Dolomitów i kryształowych jezior, na zboczach wzgórz dojrzewają w słońcu winogrona. Powstaje z nich wino o nasyconym kolorze i delikatnym smaku. To właśnie głęboka czerwień tego wina stała się inspiracją dla koloru nowej dachówki w ofercie Röben - MONZAplus Trentino. Jej niepowtarzalny, bordowy odcień zachwyci wszystkich inwestorów, którzy marzą o wyjątkowym dachu.

Unikalna barwa, uzyskana dzięki pokryciu ceramiki specjalną angobą, to nie jedyna zaleta nowej dachówki. Rozmiar większy niż w przypadku standardowych dachówek przyspiesza prace dekarskie i pozwala znacznie sprawniej ułożyć całą połać dachu. Dla inwestora oznacza to nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Dachówki MONZAplus wymagają także mniejszej liczby łat w porównaniu do pokryć o małych formatach. Już niecałe dziesięć sztuk wystarczy do pokrycia jednego metra kwadratowego dachu, co sprawia, że obciążenie połaci dachowej jest najniższe wśród dostępnych na rynku dachówek ceramicznych.

Masa: ok. 3,95 kg/szt.

Zużycie: ok. 9,8 szt./m2

Wymiary: szer. x dł.: 304 x 464 mm

Średnia długość i szerokość krycia: szer. x dł.: 263 x 393 mm

Minimalny kąt nachylenia połaci: 16° (zalecany 22°)

Mrozoodporność: 150 cykli

Gwarancja: 30 lat

Więcej o: