Szkło lakierowane we wnętrzu

Szkło lakierowane to propozycja dla osób, które szukają niebanalnego i atrakcyjnego materiału wykończeniowego. Znakomicie zastępuje płytki ceramiczne w kuchni i łazience, sprawdzi się także na frontach mebli oraz jako wypełnienie drzwi szaf przesuwnych.

Dekoracyjne, trwałe, eleganckie, wodoodporne - to tylko niektóre zalety szkła lakierowanego SGG Planilaque Evolution firmy Saint-Gobain Glass. A co najważniejsze, ma ono w sobie ten niezwykły urok, który posiadają tylko naturalne materiały. Kto raz da się uwieść magii lakierowanego szkła na pewno na długo stanie się jego wielbicielem.

Ważnym atutem SGG Planilaque Evolution jest atrakcyjna kolorystyka. Nieprzezierny, nasycony kolorem wygląd szkła uzyskiwany jest poprzez nakładanie na tylną powierzchnię tafli warstwy wysokoodpornego lakieru, a następnie jego wypalanie w wysokiej temperaturze. Skład użytego lakieru został tak dobrany, aby można było stosować szkło w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Na przykład w łazienkach szkło lakierowane może znakomicie zastępować płytki ceramiczne w tzw. strefach mokrych, czyli w okolicach umywalek i urządzeń kąpielowych. W kuchni można je wykorzystać jako zabudowę strefy gospodarczej lub zastosować na frontach mebli, co nada wnętrzu niepowtarzalny charakter. Szkło oferowane jest w palecie 12 modnych barw. Odcienie jasne to: ekstra biały, kość słoniowa, szary, migdałowy, żółty, niebieski, szarość tytanu, odcienie intensywne: czerwony, zielony, morski, czarny i ognista czerwień. Uwagę warto zwrócić na nowy kolor w gamie, którym jest ognista czerwień. Szkło w tym odcieniu - jak sugeruje nazwa - o nasyconej, zdecydowanej barwie, wprowadza do wnętrza ruch i dynamikę. Najlepszy efekt uzyskamy zestawiając je z materiałami o podobnej wymowie estetycznej, takimi jak np. stal czy aluminium.

Szkło produkowane jest standardowo w wymiarach 3210x2400 mm i grubości 4 lub 6 mm. Szklane tafle mogą być cięte, poddawane obróbce krawędziowej oraz nawiercane jak lustro. Można je także piaskować, grawerować, pokrywać sitodrukiem na zimno, laminować oraz - w celu uzyskania wersji bezpiecznej - podkleić specjalną folią, która podczas rozbicia szkła utrzymuje odłamki na miejscu, uniemożliwiając ich rozsypanie.

Szkło SGG Planilaque Evolution spełnia zalecenia normy ISO 16000 w zakresie ochrony środowiska.

Więcej o: