Nieduży urokliwy domek

Dom doskonały dla małej rodzinki szukającej odprężenia gdzieś za miastem. Otwarcie pokoju dziennego na taras powiększa optycznie wnętrze i pozwala na przyjemne spędzanie czasu na łonie natury praktycznie bez wychodzenia z domu.

INFORMACJE O PROJEKCIE:

Nazwa projektu: Z73

 

Cena projektu: 1390 zł

 

Autor projektu: arch. Piotr Zwierzyński

Z73 to niewielki i bardzo urokliwy domek. Cechuje go niezwykła prostota formy co korzystnie wpływa na jego ekonomiczność i późniejsze utrzymanie. Drewniane kolumny oraz podłużne okna nadają mu niepowtarzalnego wyglądu. Elementem wyróżniającym ten projekt jest ganek podparty dwoma słupami centralnie na ścianie frontowej. Na stosunkowo małej powierzchni zmieści się wszystko co niezbędne.

Zobacz rzut parteru w projekcie domu Z73

Podstawę domu stanowi prostokąt. Parter stanowią dwa pokoje, łazienka oraz kuchnia. Do kuchni, usytuowanej po lewej stronie domu, prowadzą dwa wejścia, jedno z holu, drugie od strony pokoju dziennego. Kuchnia, mimo swych niewielkich wymiarów, może być praktycznie i funkcjonalnie zabudowana. Z salonu wyłania się widok na piękny, zadbany ogród. Niewątpliwą zaletą pokoju jest również możliwość bezpośredniego kontaktu z tarasem i ogrodem Duże okna i podwójne drzwi balkonowe pozwalają na swobodne wpadanie promieni słonecznych co znacznie obniża koszty energii.

Wejście do sieni urozmaicone zostało przeszkleniem przy drzwiach prowadzących do wnętrza. W sieni znajduje się praktyczny schowek, mogący pełnić funkcje bądź to mini-garderoby, bądź zakamarka do przechowywania sprzętów domowych. Kominek w salonie może służyć za energooszczędne źródło ogrzewania.

Po drugiej stronie domu zaprojektowany został pokój-sypialnia oraz łazienka.

Z73 to doskonała propozycja dla osób szukających niedużego domku . Dzięki prostej budowie i niewielkim wymiarom, dom jest tani w utrzymaniu. Świetnie sprawdzi się również jako domek letniskowy.

WARIANTY PROJKETU:

 

- lustro

 

- możliwość doprojektowania garażu

 

- możliwość doprojektowania wiaty

Zestawienie podstawowych wielkości ogółem :

KOSZTORYS BUDOWY netto (szacunkowy ):

Propozycje rozwiązań materiałowych:

 

- ściany: szkielet drewniany

 

- strop: wiązary dachowe

 

- dach: dachówka ceramiczna lub blacho-dachówka

***

Dane tele- adresowe pracowni:

 

nazwa firmy: STUDIO Z500

 

adres : ul. Gen. Zajączka 11/6 01-510 Warszawa

 

tel. / fax: (022) 425-50-30 / (022) 33-11-33-5, 0 607-17-12-12

 

adres e-mail i strona www : projekty@Z500.pl, www.Z500.pl

Więcej o: