Projekt nowoczesnego domu

Projekt ma wiele indywidualnych cech i przypadnie do gustu osobom odważnym, szukającym funkcjonalnych ale nie oklepanych rozwiązań.

INFORMACJE O PROJEKCIE:

Nazwa projektu: Zx15

 

Cena projektu: 6700 zł

 

Autor projektu: arch. Piotr Zwierzyński

Projekt Zx15 jest nowoczesnym i unikatowym domem. Kubiczna bryła, przeszklenia, dach ukryty za attyką, to typowe cechy modernistycznego stylu. Duże narożne okna powodują, że wnętrza są jasne i otwarte na ogród. Delikatne i ażurowe zadaszenia osłaniają wejścia i tarasy oraz stanową o unikalności tego budynku.

Projekt domu ZX15

Przy projektowaniu układu pomieszczeń priorytetem była wysoka funkcjonalność z nowoczesnym podejściem do aranżacji. Portal wejściowy z okładziny kamiennej prowadzi do obszernej sieni, w której zlokalizowano schowek i garderobę. Centralny hol stanowi ciąg komunikacyjny parteru, dzieląc go jednocześnie na strefy. Reprezentacyjna i nowoczesna klatka schodowa doświetlona narożnym oknem stanowi główny element holu i zapewnia naturalne doświetlenie wnętrza oraz poczucie przestrzeni i świeżości.

Część dzienna stanowi obszerny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Z salonu mamy wyjście na osłonięty transparentną pergolą taras, co zapewnia kontakt z przyrodą i ogrodem, a także umożliwia przyjemny relaks w otoczeniu natury, praktycznie nie wychodząc z domu. Kominek w salonie sąsiaduje z pomieszczeniem, które można wykorzystać na nowoczesne instalacje energooszczędne, które obniżą koszty eksploatacji przyczyniając się do zmniejszenia emisji szkodliwych związków do atmosfery.

W drugim skrzydle parteru zaprojektowano część gospodarczą z dostępem do garażu oraz pokój, łazienkę.

Zobacz rzut parteru w projekcie domu ZX15

Klatką schodową wchodzimy na piętro, które spełnia przede wszystkim funkcję sypialno-wypoczynkową. Na piętrze znajdziemy trzy jasne obszerne sypialnie oraz łazienkę i garderobę. Duża sypialnia ma osobną łazienkę, garderobę i wyjście taras osłonięty pergolą.

Dom posiada liczne zakamarki, miejsca na szafy i schowki. Jest idealny dla osób, które lubią przestrzeń i cenią zarówno efekt wizualny jak i funkcjonalny. Projekt ma wiele indywidualnych cech i przypadnie do gustu osobom odważnym, szukającym funkcjonalnych, ale nie oklepanych rozwiązań.

WARIANTY PROJKETU:

 

- lustro

 

- możliwość zastąpienia garażu dodatkowym pokojem

 

- możliwość wykonania wersji z pokojem i bocznym garażem dwustanowiskowym

Zestawienie podstawowych wielkości ogółem :

KOSZTORYS BUDOWY netto (szacunkowy ):

Propozycje rozwiązań materiałowych:

 

- ściany: murowane (ceramika, gazobeton)

 

- strop: gęstożebrowy typu teriva

 

- dach: dachówka ceramiczna lub blacho-dachówka

***

Dane tele- adresowe pracowni:

 

nazwa firmy: STUDIO Z500

 

adres : ul. Gen. Zajączka 11/6 01-510 Warszawa

 

tel. / fax: (022) 425-50-30 / (022) 33-11-33-5, 0 607-17-12-12

 

adres e-mail i strona www : projekty@Z500.pl, www.Z500.pl

Więcej o: