Okno Capital - spokój i cisza domowego ogniska

Okno Capital firmy Stolbud Włoszczowa uzyskało rewelacyjny wynik w badaniach izolacyjności akustycznej (Rw=45 dB). Ten dźwiękoszczelny model stolarki stanowi skuteczną ochronę przed hałasami docierającymi z zewnątrz. Zastosowany w domu, czy mieszkaniu stworzy odpowiednie warunki do wypoczynku po ciężkim dniu.

Cisza ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. To ona pomaga nam ukoić nerwy oraz w pełni się zrelaksować. Niestety współczesna zabudowa miejska jest w dużym stopniu narażona na hałas. Dlatego warto zadbać o rozwiązania, które odpowiednio wyciszą nasze mieszkanie. Jednym z nich są okna o podwyższonej izolacyjności akustycznej, takie jak Capital firmy Stolbud Włoszczowa

Capital - idealne w miejskich aglomeracjach

W ostatnich latach zaobserwowano znaczny wzrost natężenia hałasu w miastach, spowodowanego przede wszystkim ruchem ulicznym. Szacuje się, że około kilkunastu procent społeczeństwa jest narażone na zgiełk przekraczający dopuszczalną wartość hałasu, która wynosi 60 dB w dzień i 50 dB w nocy. Firma Stolbud Włoszczowa w odpowiedzi na ten narastający problem, podjęła się opracowania okien o wysokiej izolacyjności akustycznej. Określana jest ona wskaźnikiem Rw (im większa jego wartość, tym lepsza izolacyjność) i w znacznym stopniu zależy od rodzaju zastosowanych szyb. Najlepszą zdolność tłumienia dźwięków mają nowoczesne zestawy szybowe zbudowane z kilku szklanych tafli, między którymi przestrzeń jest wypełniona ciężkim gazem. Stolarka Capital włoszczowskiego producenta przy wyposażeniu w zestaw szybowy Pilkingtona o wskaźniku Rw=47 dB (co przekłada się na Rw=45 dB dla całego okna) została poddana badaniom izolacyjności akustycznej w Zakładzie Akustyki ITB Warszawa.

Zastosowanie okien Capital w wersji akustycznej w mieszkaniach czy domach znajdujących się w miejscach o podwyższonym poziomie hałasu (w pobliżu ruchliwych ulic, lotnisk, torowisk, itp.) sprawi, iż staną się one oazą ciszy i spokoju. Należy jednak pamiętać o tym, aby w pełni zachować właściwości akustyczne stolarki trzeba zadbać o jej właściwy montaż.

Więcej o: