Antonio Citterio - znany włoski architekt i projektant zawitał do Polski. Mistrz przyjął zaproszenie Sanitec KOŁO.

Sanitec KOŁO, czołowy producent wyposażenia łazienek, zorganizował w Warszawie wydarzenie specjalne o nazwie Citterio Night. Uznany włoski architekt i projektant, Antonio Citterio, poprowadził wykład dla grupy studentów, wieczorem zaś spotkał się z polskimi architektami.

Urodzony w 1950 roku Antonio Citterio to postać, której dorobek budzi szacunek. Jest absolwentem wydziału architektury na politechnice w Mediolanie. Własne studio otworzył już w 1972 roku. W dziedzinie designu współpracuje z takimi markami, jak B&B Italia, Flos, Hansgrohe, Pozzi e Ginori, Kartell, czy Vitra . Od 1981 roku angażuje się w liczne działania architektoniczne na terenie Europy i Japonii. Spod jego ręki wyszły m.in. projekty siedziby firmy Esprit w Amsterdamie, Mediolanie i Antwerpii, sklepy Ermenegildo Zegna, Emanuel Ungaro, czy Cerruti. W 2007r. przyjęty do ekskluzywnej Italian Design Council.

Antonio Citterio to wizjoner. Jak sam mówi, "robi rzeczy przede wszystkim dla siebie, nie pod dyktando marketingowych instrukcji" . Zapewne właśnie temu zawdzięcza sukcesy, które odnoszą proponowane przez niego rozwiązania. Twórca potrafi zaprojektować praktycznie wszystko, niezależnie od branży, z którą przychodzi mu pracować. Citterio to nie tylko praktyk, ale także teoretyk designu i architektury oraz wykładowca akademicki, któremu wiele radości sprawia dzielenie się wiedzą. Dlatego jednym z punktów programu jego wizyty w Polsce było spotkanie ze studentami, które odbyło się 7 października i poprzedziło Citterio Night - event zorganizowany w Skwerze Hoovera tego samego dnia.

Do Polski Citterio został zaproszony przez Sanitec KOŁO. Firma już od pewnego czasu z powodzeniem wciela ideę bycia na bieżąco ze światowymi trendami stylistycznymi.

Specjalnie dla Sanitec KOŁO Antonio Citterio zaprojektował nową serię ceramiki oraz mebli łazienkowych, które pojawią się w sklepach niebawem. " Niezwykle cieszy nas współpraca z tak uznanym projektantem " - komentuje Jacek Ciszewski, Kierownik Komunikacji Marketingowej Sanitec KOŁO - " To potwierdzenie naszego ciągłego rozwoju, jako marki śmiało wyznaczającej nowe trendy. Mamy ugruntowany wizerunek i jesteśmy najlepiej rozpoznawalnym brandem w swojej kategorii rynkowej. Z chęcią sięgamy po projekty, które dodatkowo wzmacniają nasz innowacyjny i designerski charakter. Do takich właśnie należy Citterio Night, pierwsze - i zapewne nie ostatnie - wydarzenie, którego celem jest dostarczanie inspiracji i integrowanie środowiska polskich projektantów ".

Zobacz zdjęcia kolekcji!

Współorganizatorem wydarzenia był blog Revcloud.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Architektura&Biznes, Chilli Zet, Existence, KMag, Dobre Wnętrze, Łazienka, Świat Łazienek i Kuchni, Dobrze Mieszkaj, domosfera.pl i designteka.pl.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.