Tynk dekoracyjny Capadecor - Putz firmy Caparol - designerska alternatywa dla tradycyjnych farb

Nowoczesne techniki dekoracyjne sprawiają, że praktycznie każde wnętrze może stać się wyjątkowe. Odpowiednie zestawienie struktury i koloru na ścianie pozwala nadać pomieszczeniom zdecydowany, indywidualny charakter. Porowata, drobnoziarnista struktura tynku Capadecor - Putz firmy Caparol stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych powłok malarskich. Z kolei różnorodność odcieni tej dekoracyjnej masy doskonale wpasuje się w najróżniejsze koncepcje kolorystyczne.

Harmonijne połączenie struktury i barwy uwzględniające kolorystykę oraz styl wnętrza zapewni właściwy efekt aranżacji. Wielokolorowe, drobne ziarna zawarte w tynku dekoracyjnym Capadecor - Putz firmy Caparol pozwalają stworzyć bardzo elegancką powierzchnię o zróżnicowanej optyce. W przenikających się warstwach tynku widoczne są pojedyncze pociągnięcia wałka sprawiające, że każda powierzchnia stanie się unikatowa.

Capadecor - Putz - fascynująco i ciekawie

Tynk dekoracyjny Capadecor - Putz firmy Caparol odznacza się porowatą, drobnoziarnistą, przypominającą ziarnka piasku strukturą. Wielokolorowy melanż drobinek pozwala uzyskać bardzo elegancką i efektowną powierzchnię. Warto podkreślić, że oprócz walorów estetycznych powłoki wykonane tynkiem są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w czyszczeniu. Właściwości te sprawiają, że to rozwiązanie firmy Caparol doskonale nadaje się do wykończenia ścian wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, biur, poczekalni, a także klatek schodowych.

Tynk dekoracyjny Capadecor - Putz dostępny w 17 kolorach od białego i kamiennych szarości, przez zielenie i brązy do odcieni żółtego i pomarańczy, pozwala na wykonanie ściennych powłok w pomieszczeniach o różnej wielkości. Można go także zastosować do zaakcentowania różnych powierzchni np. filarów czy wnęk oraz centralnych fragmentów ściany podkreślających charakter wnętrza. Dzięki temu, że jest to produkt gotowy do użycia każdy może stać się designerem własnego wnętrza.

Tynk Capadecor - Putz jest produktem na bazie wodnej o mineralnym wyglądzie. Dodatkowo spoiwo z dyspersyjnych żywic tworzyw sztucznych wpływa na jego odporność na światło, a także niepalność. Co więcej, warstwa tynku nałożona na ścianę pozwala jej "oddychać", dzięki czemu jest ona sucha i niepodatna na zawilgocenie, a co za tym idzie jest odporna na rozwój grzybów i mikroorganizmów.

Zrób to sam z tynkiem firmy Caparol!

Tynk Capadecor - Putz jest masą gotową do użycia, dlatego też wystarczy odrobina wolnego czasu, by zaaranżować własną przestrzeń w niepowtarzalny sposób. Masę można stosować na wszelkiego rodzaju podłoża strukturalne, tynki gipsowe, płyty gipsowe, gipsowo-kartonowe oraz beton i powłoki nośne. Przed nakładaniem tynku dekoracyjnego należy jednak zagruntować podłoże. Nałożenie warstwy podkładu jest odpowiedzialne za stworzenie podłoża o dobrej, równomiernej przyczepności i chłonności. Kolejnym krokiem, po wyschnięciu podkładu, jest nakładanie tynku za pomocą wałka lub natrysku. Grubość runa wałka powinna wynosić około 13 mm, a przed przystąpieniem do pracy należy namoczyć wałek w tynku i rozwałkować np. na papierze tak, aby materiał równomiernie pokrył narzędzie. Tynk dekoracyjny firmy Caparol ma konsystencję gotową do nakładania, dlatego też nie należy go rozcieńczać, a jedynie dokładnie wymieszać w opakowaniu. Masę nakładamy obfitą warstwą i równomiernie rozprowadzamy zdecydowanym ruchem w dowolnym kierunku. Warto jednak zaznaczyć, że aplikację powinno wykonywać się bez przerwy pokrywając całą powierzchnię. Po upływie około 15-20 minut powłokę można wymodelować miękką szczotką o długim włosiu. Zabieg ten pozwoli uzyskać nam zamierzony, indywidualny efekt dekoracyjny. Tak przygotowaną powierzchnię należy zostawić na 12 godzin do wyschnięcia.

Capadecor - Putz firmy Caparol - op. 12,5 kg cena 556, 63 zł brutto/opakowanie.

Więcej o: