Energooszczędne okapy kuchenne Miele

Debiutujące wyciągi Miele DA 6390 D/W z pakietem Eco, zużywają do 70% mniej energii od standardowych wyciągów.

Bardzo niskie zapotrzebowanie na prąd nowych wyciągów jest przede wszystkim wynikiem wykorzystania nowatorskiego układu zasilania. Sercem okapu DA 6390 jest silnik na prąd stały, który zapewnia o wiele oszczędniejszą pracę w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami. Tego rodzaju napęd został zastosowany w urządzeniach Miele po raz pierwszy. Zaletą nowej technologii jest dodatkowo cicha praca przy zachowaniu wysokiej wydajności.

Wyciągi wyposażono również w inteligentny system zarządzania zużyciem energii PowerManagement. Zapewnia optymalizację poboru prądu bez ingerencji użytkownika. W określonym czasie ustawione poziomy mocy zostają odpowiednio zredukowane i w efekcie wyciąg przechodzi automatycznie w tryb czuwania Standby. W DA 6390 istnieje też możliwość odłączenia wyciągu od źródła mocy za pomocą specjalnego wyłącznika głównego. Zapewnia to jeszcze większą oszczędność energii, gdyż urządzenie odcinane jest od jej źródła, a zużycie spada do zera.

To jeszcze nie koniec ekologicznych nowości w wyciągach Miele. DA 6390 wyposażono w opracowane we współpracy z firmą Hella oświetlenie HighPower LED o wydajności przekraczającej 400 luxów. To przełomowe rozwiązanie czerpie z doświadczeń wyniesionych z rynku motoryzacyjnego (diody Helli stosują Audi i Mercedes). Efektywność i w tym wypadku nie idzie w parze z dużym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Jeden punkt oświetleniowy zużywa jedynie 2 W na godzinę. HighPower LED zapewnia ponadto przyjemny, ciepły odcień światła oraz równomierne oświetlenie płyty grzewczej. Najnowszy system (podobnie jak całe urządzenie) testowany jest na 20 lat użytkowania , co oznacza, że praktycznie nie wymaga serwisowania.

Wyciąg to oczywiście nie tylko technologia, ale też wzornictwo. Nowoczesny design obu wersji DA 6390 D/W (wyspowej i do montażu przyściennego) doskonale koresponduje ze wszystkimi urządzeniami kuchennymi Miele i nadaje prawdziwego powiewu świeżości każdemu wnętrzu kuchennemu.

www.miele.pl

Więcej o: