Energooszczędne modele pralek marki Hotpoint

W ofercie na 2011 rok marka Hotpoint proponuje szeroką gamę innowacyjnych i przyjaznych środowisku pralek oznaczonych symbolem EcoTech, które zostały wyposażone w ekologiczne programy ECO oraz specjalną funkcję Auto Stand By.

Zielone cykle prania

Nowe modele są ekologiczne i ekonomiczne ze względu na obniżenie temperatury prania do poziomu 30°C w programach oznaczonych symbolami ECO. Korzystając z cykli ekologicznych można oszczędzić cenną energię, która w normalnych programach w aż 70% służy do podgrzewania wody.

Programy ECO pozwalają osiągnąć nienaganną czystość wypranych tkanin dzięki optymalnym (bardziej intensywnym) obrotom bębna, które rekompensują niższą temperaturę prania.

Użytkownik energooszczędnej pralki Hotpoint otrzymuje do wyboru jeden z 3 programów ECO:

- Bawełna ECO - przeznaczony do prania tkanin bawełnianych lub lnianych. Program ten zużywa o 64% mniej energii w porównaniu do normalnego cyklu dla bawełnianych ubrań.

- Syntetyczne ECO - odpowiedni do ubrań syntetycznych lub do prania tkanin różnego rodzaju. Pozwala zaoszczędzić do 52% energii.

- Szybki'30 ECO - służy do prania lekko zabrudzonych tkanin syntetycznych bądź ubrań wymagających tylko odświeżenia, dzięki jego wyborze pralka zużywa do 65% mniej energii, a czas prania to tylko pół godziny.

Dodatkowo nowe pralki Hotpoint wyposażone w wyświetlacz LCD posiadają funkcyjny przycisk ECO , który pozwala na zmianę podstawowych programów takich jak Bawełna 60, Syntetyczne oraz Szybki'30, na cykle ekologiczne.

Eko-czuwanie

Auto Stand By , bo tak nazywa się kolejna proekologiczna funkcja w nowych pralkach Hotpoint, również pozwala zredukować zużycie energii elektrycznej. To nowe rozwiązanie sprawia, że użytkownik nie musi się martwić o zwiększony pobór prądu po zakończeniu prania, np. w przypadku gdy musi wyjść z domu lub gdy, zajmując się innymi czynnościami, zapomina o włączonej pralce. Po zakończeniu cyklu, każde urządzenie nadal pobiera prąd, ale wszystkie nowe pralki Hotpoint zużywają jego minimalną ilość, właśnie dzięki wyposażeniu w automatyczny system stand-by. Rozwiązanie to uaktywniania się po 30 minutach od zakończenia pracy pralki, co pozwala zaoszczędzić nawet do 70% energii w porównaniu z modelami nie wyposażonymi w tę funkcję.

Wzorowa etykieta

Dzięki programom Eco oraz funkcji Auto Stand By nowe pralki Hotpoint znacznie przekraczają najpopularniejszą na rynku klasę energetyczną A. Modele o załadunku 6 kg mogą się pochwalić symbolem A+ (który oznacza możliwość zaoszczędzenia dodatkowych 10% energii w porównaniu z klasą A), a modele 7- i 8-kilogramowe - symbolem A++ (oszczędność do 20% energii).

Wszystkie energooszczędne pralki Hotpoint charakteryzują się ponadto cichym trybem pracy oraz wyposażone są w program Woolmark Platinum Care .

Dostępne modele pralek z funkcją ECO:

- ECO7D 1492 (EU) - 2049 PLN

- ECO6D 109 (PL) - 1949 PLN

- ECO7F 1292 (EU) - 1849 PLN

- ECO6F 105 (PL) - 1799 PLN

- ECOSD 129 (EE) - 2099 PLN

- ECOSF 129 (EE) - 1949 PLN

Więcej o: