Płyta indukcyjna Siemens discControl

Nowoczesna płyta indukcyjna z systemem discControl firmy Siemens to połączenie innowacyjnej technologii i intuicyjnej obsługi.

Sterowanie discControl strefami grzewczymi polega na obróceniu palcem magnetycznych dysków, natomiast osiągnięcie żądanego poziomu mocy zostaje potwierdzone sygnałem akustycznym. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda i intuicyjność obsługi. Nie można też oczywiście pominąć kwestii bezpieczeństwa - po usunięciu dysków nie ma mowy o uruchomieniu urządzenia, co docenią np. rodzice małych dzieci.

Ale nowoczesny system sterowania to nie jedyna zaleta prezentowanych płyt. Przede wszystkim technologia indukcyjna jest o wiele bardziej energooszczędna niż inne rodzaje urządzeń grzejnych. Decyduje o tym zasada indukcji magnetycznej, która polega na wytwarzaniu ciepła bezpośrednio w dnie naczynia, a nie na całym polu grzejnym.

Płyta jest łatwa w utrzymaniu - ponieważ ceramiczna powierzchnia praktycznie się nie nagrzewa (przejmuje jedynie ciepło od gorącego garnka), wylanie jakiejkolwiek potrawy nie wiąże się z przypaleniem.

Inżynierowie marki Siemens opracowali ponadto innowacyjną funkcję shortClean , dzięki której jednym dotknięciem możemy wyłączyć całą płytę na kilkanaście sekund, zachowując w pamięci ustawienia poszczególnych pól grzewczych. Po przetraciu zabrudzenia łatwo powrócimy do pierwotnych ustawień bez potrzeby ponownego wyszukiwania pożądanego poziomu grzania. A jeżeli bardzo nam się spieszy, z funkcją powerBoost automatycznie zwiększymy moc dowolnej strefy grzewczej o około 50%.

Podstawowe dane płyty indukcyjnej discControl (model EH885DB11E)

Płyta indukcyjna, 4 strefy indukcyjne z elektronicznym rozpoznawaniem naczyń - 1 strefa kombi, strefa podtrzymująca ciepło, Timer, funkcja powerBooster, shortClean, 2-stopniowe wskaźniki zalegania ciepła, sygnał dźwiękowy końca pracy, zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci, wyłącznik bezpieczeństwa, wyłącznik główny, sterowanie discControl. Konieczność używania garnków ze stali ferromagnetycznej. Cena detaliczna: 5399 zł

Więcej o: