Betonowa dachówka romańska w technologii Lumino

W marcu 2011 roku Braas wprowadził do swojej oferty dachówkę romańską w technologii Lumino. Najnowszy model dostępny jest na rynku w trzech atrakcyjnych kolorach: ceglanym, brązowym oraz grafitowym.

Urok klasyki

Dachówka romańska , zaliczana do klasycznych kształtów pokryć dachowych, to jedna z najpopularniejszych dachówek w całej Europie.

Romańska w technologii Lumino to wersja ekonomiczna tego popularnego modelu, która dzięki wyważonym proporcjom nadaje się dla każdego typu domu. Wyróżnia się formą - jej zaokrąglona widoczna krawędź wpływa na harmonijny wygląd dachu i zapewnia łagodny spływ wody. Ważnymi atutami dachówki są również: wysoki podwójny zamek boczny zapewniający szczelność pokrycia, specjalny kształt noska ograniczający powierzchnie styku z łatą co umożliwia dobrą wentylację i zapobiega zawilgoceniu łat oraz żebra wzmacniające pozwalające na zmniejszanie ciężaru dachówki przy jednoczesnym zwiększaniu jej wytrzymałości. Warto także zwrócić uwagę na górną część zamka bocznego ułatwiającą układanie pokrycia, dolny zamek aerodynamiczny zapobiegający nawiewaniu pyłu śnieżnego i wody pod pokrycie oraz technologię Hot Melt zabezpieczającą dachówki przed uszkodzeniami podczas transportu.

Lumino - ekonomiczna technologia

Z myślą o inwestorach poszukujących ekonomicznych rozwiązań, producent opracował wykonanie dachówki romańskiej w technologii Lumino. Została ona opracowana przez Braasa i stosowana jest wyłącznie w produktach tej marki. Ta specjalna powłoka polimerowo-akrylowa jest dwukrotnie nakładana na powierzchnię dachówki. Lumino przede wszystkim nadaje dachówkom większy połysk, czyniąc ich kolor bardziej intensywnym i trwałym. Oprócz walorów estetycznych posiada również właściwości ochronne. Zabezpiecza pokrycie dachu przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i promieni UV, zwiększa ich trwałość oraz odporność na zabrudzenia.

Dane techniczne:

- Średnia szerokość krycia: 300 mm

- Zapotrzebowanie na 1m2: ok. 10 szt.

- Waga jednej sztuki: ok. 4,3 kg

- Najmniejsze zalecane pochylenie połaci dachu: 22°

- Cena brutto: 2,99 szt.; ok. 29,9 zł/m2

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.