Prezent od IKEA na 50-lecie udanej współpracy z Polską

Od początku maja 2011 roku do skrzynek pocztowych 9 milionów gospodarstw domowych docierać będzie prezent, jaki IKEA przygotowała z okazji obchodów 50-lecia współpracy z Polską. Będzie to kupon rabatowy o wartości 20 zł do zrealizowania w sklepach IKEA oraz specjalna broszura zawierająca wiele ciekawych informacji na temat rozwoju firmy począwszy od pierwszej wizyty jej założyciela, Ingvara Kamprada w naszym kraju w 1961 roku, aż po dzień dzisiejszy.

Aby skorzystać z kuponu, klienci nie muszą spełniać żadnych dodatkowych warunków. Jest to pierwsza w historii firmy akcja dystrybucyjna realizowana w Polsce na tak ogromną skalę. Zarówno kupon, jak i broszura stanowią podziękowanie i wyraz wdzięczności za tak udany związek, ponieważ to właśnie dzięki współpracy z Polską IKEA w latach 60. mogła dalej rozwijać się na rodzimym rynku szwedzkim, a następnie również na całym świecie.

Kupon rabatowy oraz broszura będą dystrybuowane we wszystkich miastach, w których IKEA posiada obecnie swoje sklepy - w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu - oraz w ich okolicach. Dotrą one łącznie do 9 milionów gospodarstw domowych znajdujących się w odległości do około dwóch godzin jazdy samochodem od każdego z ośmiu sklepów IKEA w Polsce.

Kupon rabatowy został wydrukowany w Mennicy Polskiej i posiada szereg zabezpieczeń, podobnych do tych stosowanych w polskich banknotach. Jest ważny w okresie od 4 maja do 30 czerwca 2011 roku i można go przeznaczyć na zakup jednego lub kilku z około 2 500 artykułów IKEA dostępnych w cenie właśnie do 20 zł, albo wykorzystać go jako rabat przy większych zakupach. Każdy posiadacz kuponu może z niego skorzystać bez konieczności spełniania dodatkowych warunków, wystarczy, że przyniesie go ze sobą do wybranego sklepu IKEA w Polsce.

Przykładowe produkty, które klienci mogą otrzymać w ramach realizacji kuponu, zostały zilustrowane w broszurze. Są to np. energooszczędne świetlówki Sparsam, poduszka Granat, pled Polarvide czy popularny wśród Polaków stolik Lack. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, uruchomiona zostanie dodatkowo specjalna linia telefoniczna. Pod numerem (22) 33 44 554 będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące broszury i kuponu rabatowego. Ponadto na czas obowiązywania kuponu, sklepy i restauracja IKEA przygotowały atrakcyjne promocje.

Oprócz kuponu, Polacy otrzymają również broszurę zawierającą krótki opis historii nawiązania współpracy IKEA z Polską, która została zapoczątkowana od złożenia zamówienia na krzesła Ögla produkowane w Zakładzie Mebli Giętych w Radomsku już podczas pierwszej wizyty Ingvara Kamprada w naszym kraju w 1961 roku.

Polska i IKEA w liczbach:

- Ponad 40 tysięcy osób w Polsce znajduje zatrudnienie dzięki inwestycjom IKEA,

- Ponad 4000 produktów - czyli prawie 1 całego asortymentu IKEA - wytwarzanych jest w Polsce,

- Eksport produktów dla IKEA na całym świecie stanowi około 1,5% całego eksportu Polski,

- Polska jest największym dostawcą mebli dla IKEA na świecie,

- W Polsce IKEA ma obecnie 8 sklepów: 2 w Warszawie, 1 w Poznaniu, 1 w Gdańsku, 1 w Krakowie, 1 w Katowicach, 1 we Wrocławiu, 1 w Łodzi oraz 7 centrów handlowych,

- Centrum dystrybucyjne IKEA w Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego obsługuje 5 krajów europejskich: Polskę, Czechy, Słowację, Rumunię i Węgry,

- Produkcja mebli IKEA w Polsce odbywa się w 14 własnych zakładach produkcyjnych oraz u około 60 dostawców.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.