Garażowe bramy segmentowe górne firmy Hörmann - piękne i funkcjonalne

Budując lub remontując dom, podejmujemy wiele istotnych decyzji. Niektóre z nich dotyczą garażu i odpowiedniej bramy. Wybierając bramę, musimy zdecydować: jaki typ bramy zapewni nam prawdziwy komfort, która brama będzie najwygodniejsza i najbezpieczniejsza, jaka da naszemu garażowi odpowiednią izolację cieplną i najlepiej chronić będzie przechowywany w nim dobytek? Na końcu wybierzemy też wzór i kolor bramy, tak aby dobrze harmonizowała ona z elewacją budynku.

Bramy uchylne, segmentowe górne, segmentowe boczne oraz rolowane - wszystkie niezwykle funkcjonalne, a jednocześnie piękne - oferuje Hörmann. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdza się w prawie każdej sytuacji architektonicznej są bramy segmentowe górne. Komfort oraz bezpieczeństwo ich użytkowania zapewniają opatentowane przez firmę rozwiązania.

Brama LPU 40 - ciepło i praktycznie

Idealnym połączeniem wyjątkowych walorów użytkowych z atrakcyjnym wzornictwem jest brama segmentowa LPU 40 firmy Hörmann. Zbudowana z ocynkowanych ogniowo segmentów stalowych o grubości 42 mm wypełnionych pianką poliuretanową brama ma znakomitą izolacyjność termiczną. Współczynnik izolacji cieplnej U dla płyty tej bramy wynosi 0,90 W/m?K. Trwałe i odporne na działanie warunków pogodowych uszczelki umieszczone z wszystkich stron bramy nie przepuszczają deszczu ani wiatru, a gruba i elastyczna uszczelka progowa wyrównuje nierówności podłoża.

Długotrwałą ochronę bramy przed działaniem czynników atmosferycznych zapewnia wykonana z tworzywa sztucznego stopa ościeżnicy o wysokości 4 cm. Odporna na uszkodzenia, trwale zabezpiecza bramę przed ewentualną korozją, nawet w przypadku utrzymującej się długo wilgoci. Stopa ościeżnicy całkowicie zakrywa ościeżnicę w miejscu narażonym na korozję, a dodatkowo, razem z uszczelką progową tworzy estetyczne zakończenie bramy.

Innym praktycznym rozwiązaniem, są drzwi przejściowe bez wystającego progu .

Dzięki nim możemy mieć łatwy dostęp do wszystkich rzeczy przechowywanych w garażu bez potrzeby całkowitego otwierania bramy. Przechodząc przez takie drzwi lub wyprowadzając np. rower z łatwością pokonamy niewielki, płaski próg ze stali nierdzewnej.

Decydując się na bramę z przeszkleniami możemy być natomiast pewni, że zawsze będą one przejrzyste. Przeszklenia w bramach firmy Hörmann są bowiem wykonane z odpornego na zarysowania tworzywa sztucznego DURATEC.

Do garaży na dwa lub trzy samochody firma Hörmann oferuje bramy LPU 40 XXL , dostępne w rozmiarach do 6500 mm szerokości i 2250 mm wysokości. Dopasowany do ciężaru tak dużej bramy napęd SupraMatic HD pozwala na pełne wykorzystanie zalet automatycznej bramy segmentowej. Daje też poczucie bezpieczeństwa i chroni przed włamaniem.

Komfortowo i bezpiecznie

Bramy garażowe można obsługiwać tak samo wygodnie jak telewizor - pilotem.

Akcesoria do obsługi bram garażowych firmy Hörmann wykorzystują najnowocześniejsze technologie, a napędy - ProMatic (prędkość otwierania/zamykania -14 m/s) i SupraMatic (prędkość otwierania/zamykania - 22 m/s) wyposażone mogą być w różne opcje sterowania. Od indywidualnych preferencji zależy czy zdecydujemy się na tradycyjnego pilota w kształcie breloka do kluczy, nadajnik przechowywany w samochodzie - w gnieździe zapalniczki czy wybierzemy transponder, czytnik linii papilarnych lub sterownik kodowy.

Nowością wprowadzaną przez Hörmanna na rynek w roku 2011 są napędy SupraMatic działające w bezpiecznym systemie radiowym BiSecur i współpracujące z nadajnikiem zapewniającym bezpieczny przekaz sygnału radiowego z pilota do napędu i z napędu do pilota w technologii 128 bitów, używanej do kodowania transmisji bankingu on-line. To dwukierunkowe działanie pozwala nie tylko na zdalne otwarcie i zamknięcie bramy, ale również na kontrolę jej aktualnego statusu: otwarta/zamknięta.

Bezpieczeństwo, obok komfortu, jest głównym atutem bram garażowych firmy Hörmann wyposażonych w napęd. Mają one szereg nowatorskich, dostępnych tylko w produktach tej firmy rozwiązań. Należy do nich niezawodny mechanizm automatycznego odłączania, który sprawia, że po napotkaniu na przeszkodę brama natychmiast zatrzymuje się i lekko unosi, a także przeciwwłamaniowe, mechaniczne ryglowanie bramy w szynie napędu. To ostatnie rozwiązanie powoduje, że po zamknięciu bramy następuje automatyczne jej zaryglowanie, co skutecznie zabezpiecza ją przed podważeniem, nawet podczas przerwy w dostawie prądu.

Pełna harmonia

Bramy LPU 40 firmy Hörmann, dzięki bogactwu powłok, wzorów i kolorów, stwarzają szerokie możliwości niezwykle atrakcyjnych rozwiązań estetycznych.

Oferowane są w czterech rodzajach powierzchni:

- imitującej odciśnięty rysunek drewna strukturze Woodgrain

- eleganckiej, gładkiej, półmatowej powierzchni Silkgrain

- odpornej na działanie promieni UV, drewnopodobnej okleinie z tworzywa sztucznego Decograin

- oraz w nowoczesnej mikroprofilowanej powierzchni Micrograin .

Bramy z powierzchnią Woodgrain, Silkgrain i Micrograin dostępne są w dowolnym kolorze z palety RAL i w dwóch rodzajach przetłoczeń poziomych: L (dużych) i M (średnich). Bramy z powierzchnią Woodgrain oferowane są również z przetłoczeniami S (małymi) oraz z wzorem kasetonowym.

Bramy w imitującej drewno okleinie Decograin w kolorach Golden Oak, Dark Oak, Rosewood oraz Light Oak i Night Oak dostępne są z przetłoczeniami M (średniej wielkości) i wzorem kasetonowym, a bramy w okleinie Decograin w modnym kolorze Titan Metalic - z przetłoczeniami L (dużymi).

Hörmann oferuje też bramy LPU 40 typu Design , nadające budynkom indywidualny rys. Charakterystyczne dla tej linii są aplikacje ze stali szlachetnej i aluminium oraz atrakcyjne przeszklenia. Te stylowe elementy dekoracyjne dają możliwość różnorodnych aranżacji. Bramy w wersji Design można dopasować do estetycznej i kolorystycznej koncepcji budynku, oferowane są bowiem w dowolnym kolorze z palety RAL. W linii Design dostępne są też drzwi boczne do garażu i drzwi wejściowe z serii TopPrestige i TopComfort.

Poza linią bram LPU 40 firma Hörmann oferuje trzy inne rodzaje bram segmentowych: ze stali - LTE 40 i EPU 40 oraz z litego drewna - LTH 40.

Więcej o: