Deski tarasowe z ekologicznego kompozytu

Przestronne tarasy stają się podstawowym elementem architektury ogrodowej. O doborze jego pokrycia decyduje przede wszystkim praktyczność i trwałość rozwiązań. Jako wykończenie tarasu doskonale sprawdza się deska kompozytowa łącząca naturalne zalety drewna i praktyczność płytek ceramicznych.

Współczesne trendy aranżacji ogrodów wyraźnie stawiają na otwartość przestrzeni i roślinność w naturalnej formie, nieukształtowanej przez człowieka. Jednym z najważniejszych elementów architektury ogrodowej staje się obszerny taras, będący miejscem towarzyskich spotkań lub rodzinnych posiłków na łonie natury. Do jego budowy coraz częściej wybieramy ekologiczne materiały, cechujące się eleganckim, naturalnym wyglądem i dające komfortowe, ciepłe wrażenie w dotyku. Dla osób ceniących zalety naturalnych surowców na równi z łatwością utrzymania, trafnym wyborem będą deski kompozytowe iDeck firmy DLH .

Piękno natury i trwałość

Produkt ten wykonany jest z włókien drzewnych i bambusowych oraz wysokiej gęstości polietylenu (HDPE) - dlatego podlega recyklingowi w 100%. Powierzchnia deski jest odporna na ścieranie, a utrzymanie jej w czystości jest bardzo łatwe. Ponad to materiał ten wykazuje dużą odporność na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy mróz. Nie ulega gniciu czy działaniu owadów i pleśni, a także nie patynuje pod wpływem promieni UV. Deski zachowują trwały kolor na lata, bez dodatkowych zabiegów w postaci barwienia czy olejowania. Wystarczy je tylko regularnie przemywać wodą.

Komfort wzorowego designu

Deski kompozytowe iDeck, dostępne są w modnych kolorach: szarym i brązowym oraz dwóch wymiarach i profilach. W zależności od architektury domu i ogrodu, pozwalają tworzyć różnorodne kompozycje, od jednolicie gładkich powierzchni w stonowanej kolorystyce i modernistycznym stylu, aż po tradycyjne realizacje w ciepłym kolorze drewna.

Idealnie gładka i pozbawiona drzazg powierzchnia deski nie stwarza ryzyka zranienia. Ryflowania na powierzchni desek nadają tarasowi ciekawy wygląd oraz zapobiegają poślizgom, dlatego można je układać również w pobliżu basenu.

Deski kompozytowe iDeck są przeznaczone do montażu przed domem i w ogrodzie, a także jako materiał na taras położony na balkonie lub na piętrze (nad innymi pomieszczeniami mieszkalnymi lub garażem). Szybki i bezproblemowy montaż, pomaga uzyskać estetyczny efekt, bez widocznych elementów łączących.

Wymiary:

- 20x140 mm w kolorze szarym,

- 25x150 mm w kolorze brązowym,

Cena brutto: około 220 zł/m2 (wraz z całym systemem montażu).

Więcej o: