System Wolfcraft do budowy tarasów drewnianych

Firma Wolfcraft opracowała innowacyjny system narzędzi do budowy tarasów drewnianych, który pozwala nawet okazjonalnemu majsterkowiczowi łatwo, precyzyjnie i szybko zbudować wymarzony taras.

Posiadacze tarasów wiedzą zapewne, jak ważne jest starannie dobrane materiałów wykończeniowych do budowy tarasów, wybór właściwego projektu, technologii oraz precyzyjne wykonanie prac budowlanych. Niewłaściwie wykonana weranda może stać się przyczyną wielu zmartwień i problemów właściciela związanych z zawilgoceniem oraz butwieniem drewnianych desek - zwłaszcza w miejscach połączeń z konstrukcją tarasu.

Najistotniejszą zaletą systemu Wolfcraft do budowy tarasów drewnianych z punktu widzenia użytkownika jest fakt, iż nie tylko umożliwia samodzielny montaż desek tarasowych, ale też zaproponowane w nim rozwiązania techniczne gwarantują długoletnią trwałość nowego drewnianego tarasu. System uwzględnia przy tym naturalne właściwości drewna - pęcznienie i kurczenie przy zmianach jego wilgotności, a także konieczność pozostawienia dystansu umożliwiającego odpowiednią cyrkulację powietrza w przestrzeni pomiędzy deskami i podłożem. Pozwala to uniknąć spowodowanego zawilgoceniem zagrzybienia i gnicia drewna.

System pierwszy - ukryte połączenia wkrętami

W systemie deski tarasowe mocowane są bezpośrednio do konstrukcji za pomocą specjalnego zestawu łączników od strony spodniej. Lico deski pozostaje od strony zewnętrznej nienaruszone, a wkręty są niewidoczne. Oprócz względów estetycznych zaletą tego sposobu montażu jest też lepsza ochrona przed wilgocią samej powierzchni deski, która zazwyczaj najszybciej ulega uszkodzeniu w miejscu zagłębienia wkrętu. Istotę proponowanego rozwiązania stanowią łączniki podłogowe, za pomocą których przykręca się deski tarasowe do szkieletu konstrukcji. Łączniki mocowane są czterema wkrętami do spodniej strony deski i dwoma do elementów konstrukcji. Strefa kompensacji, czyli ruchoma część łącznika, automatycznie wyrównuje kurczenie się lub pęcznienie drewna zapobiegając powstawaniu szczelin, pęknięć lub zrywaniu wkrętów. Dla wygody montażu w systemie znajduje się specjalny szablon pozwalający precyzyjnie i szybko zaznaczyć otwory i przykręcić wkręty. Łączniki tworzą dodatkowo odstęp pomiędzy konstrukcją wsporną a deskami tarasu, zapewniając optymalną wentylację desek.

W skład systemu wchodzą też specjalne łączniki do pierwszej i ostatniej deski, podkładki izolacyjne chroniące drewno konstrukcji od podłoża, jednoręczny ścisk montażowy oraz adaptery dystansujące pozwalające uzyskać równomierne odstępy 4, 6 lub 8 mm pomiędzy deskami. Wszystkie te produkty ułatwiają sprawny montaż i gwarantują estetyczne wykonanie tarasu.

System drugi - klasyczne przykręcanie od góry

Drugi system oferowany przez markę Wolfcraft powstał z myślą o miłośnikach tradycyjnego wyglądu tarasów z widocznymi wkrętami. Proponuje on rozwiązanie zapewniające precyzyjne i łatwe rozmieszczenie wkrętów za pomocą szablonu i zestawu listew dystansowych. System ten wyróżnia możliwość wyrównania odstępów wkrętów od krawędzi desek oraz rozmieszczenie wkrętów w jednej linii przy maksymalnie ułatwionym montażu. Najistotniejszym elementem systemu jest ruchomy szablon, za pomocą którego można dokładnie ustalić żądane pozycje wkrętów i w równych odstępach wywiercić dla nich otwory. Szablon można wykorzystać do desek szerokości od 100 do 150 mm. Wchodzące w skład systemu wiertło z pogłębiaczem i ogranicznikiem zapewnia idealną i zawsze równą głębokość wiercenia otworów pod wkręty. Kolejnym niezbędnym elementem są listwy dystansowe, które przykręcone naprzemiennie do belek nośnych gwarantują odpowiedni odstęp między deskami i konstrukcją. Odstęp 8 mm jest wskazany dla zapewnienia odpowiedniej wentylacji, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci i przedłuża trwałość drewna. W celu zwiększenia komfortu montażu firma proponuje też dodatkowe narzędzie pomocne przy wkręcaniu wkrętów - uchwyt magnetyczny dla końcówek z ogranicznikiem głębokości. Narzędzie to pozwala szybko i pewnie wkręcić wkręty w drewno bez ryzyka wykonania zbyt głębokich otworów.

Ceny:

- Zestaw startowy "Niewidoczne połączenia wkrętami" - cena brutto 220,01 zł

- Zestaw uzupełniający "Ukryte połączenia wkrętami" - cena brutto 86,21 zł

- Łączniki dla pierwszej i ostatniej deski - cena brutto 55,95 zł

- Zestaw do klasycznego połączenia wkrętami z góry - cena brutto 88,74 zł

- Listwy dystansujące - cena brutto 75,63 zł

- Adaptery dystansujące - brutto 21,26 zł

- Podkładki dystansowe - brutto 43,26 zł

Producent: Wolfcraft

Dystrybutor: Lange Łukaszuk

Więcej o: