Płynny jastrych Alpha 2000 firmy Baumit - trzyma poziom

Wymiana okładzin podłogowych, układanie terakoty czy nowego parkietu wiąże się z przygotowaniem równego podłoża. Aby powierzchnia ?trzymała poziom?, warto zastosować wylewki samopoziomujące. Jastrych Alpha 2000 z oferty firmy Baumit to zaprawa nadająca się do przygotowania podłoża pod wszelkiego rodzaju posadzki, również z ogrzewaniem podłogowym.

Samopoziomujący, płynny jastrych Alpha 2000 firmy Baumit przeznaczony jest do wykonywania podkładów podłogowych związanych z podłożem i na warstwach izolacji termicznej. Masa ta tworzy równe i nośne podłoża pod wszelkiego rodzaju posadzki - płytki ceramiczne, wykładziny dywanowe, wykładziny PCV, parkiety oraz panele podłogowe. Sucha powierzchnia wylewki nie wymaga szlifowania i jest gotowa do prowadzenia większości prac posadzkarskich. Jedną w ważniejszych cech mieszanki jest dobre przewodzenie ciepła i niski skurcz, dlatego dobrze sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym.

Alpha 2000 przeznaczona jest do wykonywania jastrychów zespolonych i niezwiązanych z podłożem, a także pływających. Warto podkreślić, że fabrycznie przygotowana, sucha mieszanka przystosowana jest do obróbki w różnego rodzaju mieszarkach, szczególnie podczas pracy na dużych powierzchniach.

Zrób to sam

Wykonanie wylewki podłogowej nie jest trudnym zadaniem, szczególnie, jeśli powierzchnia ma niewielkie rozmiary. Dlatego też, wykonując remont w mieszkaniu czy domu, można samemu wylać warstwę podkładu pod posadzkę. Przed przystąpieniem do pracy należy przygotować powierzchnię tak, by była ona czysta, nośna i sucha. Przy wylewkach związanych z podłożem przed wylaniem masy samopoziomującej należy wykonać gruntowanie. Jastrych Alpha 2000 firmy Baumit dostarczany jest w formie gotowej, suchej mieszanki i aby zacząć ją rozlewać wystarczy rozmieszać z czystą wodą. Zużycie wody potrzebnej do przygotowania płynnej masy wynosi ok. 6,2 - 6,4 l na 40 kg worek mieszanki. Warto pamiętać, że czas wiązania jastrychów płynnych jest dość szybki. Dlatego też należy dobrze zorganizować pracę, aby w jednym cyklu wykonać wylewkę w całym pomieszczeniu.

W przypadku większych obiektów powinno się korzystać z agregatów wyposażonych w pompę do jastrychów. Wylaną masę odpowietrza się za pomocą tzw. sztangi. Zabieg ten powoduje również właściwe wypoziomowanie powierzchni.

Świeżo przygotowane powierzchnie należy chronić przed mrozem, a także bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i przeciągów. Wykonany jastrych nadaje się do chodzenia już po 24 godzinach. Z kolei po 3 dniach od nałożenia, podłogę można obciążać. Przed ułożeniem okładzin podłogowych (pytki ceramiczne, gresowe, panele itp.) podłoże należy zagruntować stosując środek Baumit Grund, w przypadku posadzek specjalistycznych należy stosować się do instrukcji producenta.

Cena: Baumit jastrych płynny Alpha 2000, op. 40 kg, cena brutto/op. 40,34 zł

Więcej o: