Drewnochron Bariera Plus

Marka Drewnochron prezentuje ?Barierę Plus?, nowy preparat hydrofobowy z woskiem. Właściwości produktu gwarantują, że drewno w ogrodach będzie cieszyć swym pięknem przez długi czas.

Bariera Plus to udoskonalona w laboratoriach PPG Deco Polska odsłona znanego od wielu lat preparatu ochronnego do drewna ogrodowego Drewnochron Bariera. Wzbogacona została receptura popularnej i lubianej Bariery, a sam produkt otrzymał też wygodniejsze i czytelne dla kupującego metalowe opakowania. Preparat sprawdza się m.in. w renowacji zaimpregnowanych wcześniej powierzchni drewnianych, takich jak altanki, płoty, pergole, czy drewutnie.

Drewno ogrodowe stale narażone jest na niszczący wpływ warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć i działanie promieni UV. Największym wrogiem drewna jest woda. Uruchamia procesy gnilne i powoduje jego degradację biologiczną. Drewnochron Bariera Plus z woskiem tworzy po pomalowaniu drewna powłokę hydrofobową, która odpycha wodę od zabezpieczonej powierzchni. Dzięki temu preparat zapewnia ochronę przed wilgocią . Cząsteczki wody odpychane są od zabezpieczonej powierzchni drewna, a krople spływają nie powodując jego nasiąkania.

Preparat, dzięki wzbogaconej recepturze, chroni także powłokę drewna przed rozwojem grzybów pleśniowych i glonów .

Bariera Plus pozwala szybko i sprawnie pomalować drewno. Preparat schnie tylko 4 godziny . Dzięki konsystencji lekkiego żelu, nie kapie podczas malowania i jest łatwy w aplikacji. Zastosowanie filtrów UV pozwoliło na osiągnięcie bardzo dobrych parametrów w zakresie trwałości kolorów oraz ich ochrony przed blednięciem. Produkt dostępny jest w pięciu cieszących się dużą popularnością kolorach: tik jasny, cedr, czerwony mahoniowy, brąz jasny i brąz ciemny.

Jedną z głównych zalet preparatu jest również jego wysoka wydajność . Jeden litr pozwala na wymalowanie od 12 do 14 metrów kwadratowych powierzchni - w zależności od chłonności i struktury drewna.

Produkt przeznaczony jest do malowania powierzchni pionowych miękkich gatunków drewna.

W zestawie z głęboko wnikającym w strukturę drewna Impregnatem Bezbarwnym marki Drewnochron stanowi także ekonomiczny wariant skutecznego zabezpieczenia powierzchni poziomych. Dostępny jest w praktycznych metalowych opakowaniach o pojemności 2,5 oraz 5 litrów.

Bariera Plus z woskiem pszczelim jest produktem wodorozcieńczalnym, łagodnym dla środowiska.

Podsumowanie najważniejszych cech i parametry użytkowe:

- zawiera wosk, który tworzy warstwę hydrofobową odpychającą wodę,

- chroni drewno przed działaniem czynników atmosferycznych,

- posiada wzbogaconą recepturę chroniącą drewno przed rozwojem grzybów pleśniowych i glonów,

- szybko schnie (4h),

- jest wydajny (12-14mkw z 1 L),

- nie kapie podczas malowania,

- ma trwały kolor - 5 barw do wyboru: brąz ciemny, brąz jasny, czerwony mahoniowy, cedr, tik jasny,

- służy do stosowania na zewnątrz,

- nanoszenie drugiej warstwy: po 2-4 godzinach,

- liczba warstw: 1-3,

- rozcieńczalnik: woda,

- pojemność opakowania: 2,5 oraz 5 litów,

- cena: ok. 32 zł brutto/2,5 litra; ok. 59 zł brutto/5 litrów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.