Nowe serie drzwi zewnętrznych Dako z PVC

Znana z produkcji okien marka Dako, posiada w swojej ofercie również drzwi zewnętrzne. Firma wprowadza na rynek kilka nowych modeli drzwi wykonanych z PVC.

Trzy serie drzwi zewnętrznych

Każda seria, oferowanych przez firmę drzwi, posiada swoje unikalne cechy. Pierwsza z nich - Dako, to uniwersalne modele zbudowane przy użyciu płyty o grubości 24 mm.

Z kolei drzwi Adeco to ekskluzywna seria z wypełnieniami renomowanej firmy Adeco . Wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia wynika z zastosowania panelu o grubości 36 mm z GFK - żywicy epoksydowej z włóknem szklanym. O niezwykłych właściwościach GFK może świadczyć fakt, że jest to materiał stosowany między innymi do budowy jachtów. Bardzo dobra izolacja termiczna i akustyczna drzwi z tej serii jest zasługą wypełnień z pianki poliuretanowej o gęstości 90 kg/m3.

Ostatni punkt na liście nowości to drzwi Artdor. Ich cechą wyróżniającą jest panel o grubości 24 mm, wykonany z ABS - materiału odpornego na uszkodzenia i zarysowania. Panel tych eleganckich drzwi wypełniony jest pianką polistyrenową.

Budowa i wyposażenie

Niezależnie od różnic między seriami, posiadają one także cechy wspólne. Drzwi PVC wszystkich serii zbudowane są z pięciokomorowej ramy o głębokości zabudowy 70 mm i trzykomorowego skrzydła o głębokości zabudowy 70 mm. Standard obejmuje trzy zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach, zasuwnicę trzypunktową, automatyczną, poprawiającą przyleganie skrzydła drzwi do ościeżnicy i wkładkę zamka klasy A. Standardem jest również szyba antisol brązowy: w serii Dako o budowie 4/16/4, w serii Adeco - 4/20/6, a w serii Artdor - 4/10/4.

Klamką montowaną w standardzie jest biała lub brązowa klamka obustronna z szyldem antywłamaniowym. Drzwi standardowo wyposażone są również w niski próg aluminiowy z przekładką ograniczającą przemarzanie. W drzwiach otwieranych do wewnątrz montowany jest okapnik skrzydła z dwoma uszczelkami szczotkowymi.

Wzornictwo

W każdej serii proponujemy sześć podstawowych wzorów oraz możliwość realizacji indywidualnych projektów. Standard kolorystyczny obejmuje kolory: biały (z wyjątkiem modelu Adeco India), dwustronny dąb, dwustronny orzech. Inne kolory - a także szyby i klamki - dostępne są na indywidualne zamówienie. Drzwi wejściowe posiadają wzmocnienie skrzydła o grubości stali 3 mm.

Warto zaznaczyć również, że dzięki zastosowaniu wypełnienia, drzwi Adeco i Artdor mogą być wizualnie modernizowane poprzez zmianę samego wypełnienia, bez konieczności wymiany całości skrzydła.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.