Nowa płyta idukcyjna Siemens flexInduction

Siemens, producent sprzętu AGD, prezentuje płytę flexInduction z dwoma prostokątnymi polami. Dzięki temu to użytkownik może dostosować pracę urządzenia do swoich potrzeb, a nie odwrotnie.

O zaletach gotowania na płytach indukcyjnych przekonuje się coraz szersza grupa konsumentów. Ponieważ w przypadku tej innowacyjnej technologii interakcja zachodzi bezpośrednio pomiędzy umieszczonym w urządzeniu zwojem a dnem naczynia, to straty energii są o wiele mniejsze niż przy tradycyjnych płytach elektrycznych, a proces gotowania szybszy i bardziej energooszczędny, zaś powierzchnia płyty praktycznie się nie nagrzewa (przejmuje jedynie ciepło od gorącego garnka).

Różne kształty, różne rozmiary

Na nowej płycie Siemens nie znajdziemy charakterystycznych kręgów, lecz dwa duże prostokąty . Do grzania można wykorzystać całą ich powierzchnię, czyli umieścić na płycie np. dwie sporych rozmiarów brytfanny, lub też gotować metodą tradycyjną, w kilku mniejszych garnkach o regularnym, okrągłym kształcie. Zapewnia to dużą wygodę - nie musimy się już zastanawiać, który garnek czy patelnia będą odpowiednie do użycia na płycie indukcyjnej.

Sterowanie dotykowe

Innowacyjne strefy grzewcze to jednak nie wszystkie zalety tej nowoczesnej płyty. Warto też wspomnieć o systemie touchSlider , dzięki któremu sterowanie ustawieniami odbywa się poprzez muśnięcie skali opuszkami palców. Takie regulowanie parametrów jest nie tylko wyjątkowo intuicyjne, lecz również szybkie. Urządzenie błyskawicznie reaguje na nasze polecenia, co przekłada się z kolei na szybszą zmianę temperatury. Na uwagę zasługuje również funkcja shortClean , która umożliwia wstrzymanie pracy na 20 sekund, pozostawiając wystarczająco dużo czasu na skuteczne usunięcie np. mleka, które przed chwilą wykipiało - bez pośpiechu i zmiany zaprogramowanych wcześniej ustawień. Jeżeli zaś bardzo nam się spieszy, możemy skorzystać z opcji powerBoost , która zwiększa moc dowolnej strefy płyty grzewczej o 50%.

Podstawowe dane płyty indukcyjnej Siemens flexInduction (model EH675MV11E): Płyta indukcyjna flexInduction, strefy indukcyjne z elekronicznym rozpoznawaniem naczyń, wyświetlacz cyfrowy, funkcja powerBoost dla stref indukcyjnych, sterowanie sensorowe touchSlider, timer, zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dziecko, wyłącznik bezpieczeństwa, 2 stopniowy wskaźnik zalegania ciepła, funkcja shortClean. Konieczność używania garnków ze stali ferromagnetycznej. Cena detaliczna: 4999 zł

Więcej informacji: www.siemens-home.pl

Więcej o: