Dachówka solarna - eko-nowość od firmy Röben

Na rynku ceramicznych pokryć dachowych debiutują dachówki solarne marki Röben. To nieocenione akcesoria dachowe dla wszystkich, którzy zdecydowali się na montaż kolektorów słonecznych.

Budowanie ekologiczne i rozwiązania przyjazne środowisku, takie jak wykorzystanie alternatywnych źródeł energii do ogrzewania domu, jest w Polsce coraz popularniejsze. Jednym z przejawów tego trendu jest montaż kolektorów słonecznych , dla którego dodatkową zachętą są korzystne dopłaty przyznawane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program dopłat do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów, dofinansowujący kolektory aż w 45%, jest skierowany zarówno dla osób fizycznych, jak i wspólnot mieszkaniowych. Każdy, kto zdecyduje się na montaż kolektorów, staje jednak przed problemem estetycznego i trwałego połączenia ich elementów z pokryciem dachowym. Dlatego na rynek wprowadzone zostały dachówki solarne.

Dachówka solarna - zastosowanie

Dachówka solarna wykorzystywana jest głównie do przeprowadzania przez dach przewodów do kolektorów słonecznych. Są one niezwykle istotne dla funkcjonowania kolektorów, ponieważ płynie w nich czynnik powodujący wymianę ciepła. Przez dachówkę prowadzi się pojedynczy przewód, dlatego na jeden kolektor przypadają zwykle dwie dachówki solarne (przewody na wejściu i wyjściu). Otwór wlotowy węża ma średnicę 65 mm. W nim umieszczony jest pierścień uszczelniający z tworzywa piankowego, który dopasowuje się do różnych kształtów przyłączy. Dachówkę solarną montuje się tak jak podstawową, trzeba jedynie pamiętać o stabilnym przymocowaniu do łaty, np. za pomocą klamer lub wkrętów.

Dachówka solarna - parametry

Firma Röben oferuje dachówkę solarną dla systemu dachówek MONZAplus . Jej wymiary odpowiadają więc parametrom podstawowych dachówek Röben MONZAplus (całkowita długość i szerokość to ok. 464x304 mm). Dachówka solarna występuje w pięciu wariantach kolorystycznych - miedziana angobowana, kasztanowa angobowana, tobago glazurowana, antracytowa angobowana i trentino angobowana. Jest sprzedawana w kompletach po dwie sztuki. Waga pojedynczej dachówki to ok. 5 kg.

Co zyskujemy stosując dachówki solarne?

Dachówki solarne zapewniają ochronę przewodów przed wilgocią, ułatwiają prace dekarskie, a także pozwalają na zachowanie estetyki całego pokrycia dachowego. Dzięki temu są gwarancją niezawodności pracy kolektorów słonecznych oraz trwałości konstrukcji dachu. Zastosowanie systemowego rozwiązania, jakim jest pokrycie dachowe marki Röben z wykorzystaniem dachówek solarnych, przyczynia się do realizacji obiektu przyjaznego środowisku oraz wpisującego się we współczesne trendy budownictwa zrównoważonego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.