Ceramika łazienkowa Weg w nowych kolorach

Nowy sposób barwienia oraz sześć nowych kolorów - to zmiany w kolekcji ceramiki sanitarnej Weg wprowadzone przez producenta, włoską firmę Disegno Ceramica. Przygotowana w ten sposób ceramika jest delikatna w wyrazie, a jednocześnie zwraca na siebie uwagę.

Kolekcja ceramiki sanitarnej Weg to jedna z ubiegłorocznych propozycji firmy Disegno Ceramica. Przez kilka miesięcy obecności na rynku kolekcja zyskała uznanie w oczach klientów. Doceniona została jej nowoczesna forma, funkcjonalność oraz delikatność ceramicznej bryły. Projektant ceramiki, Paolo Schianchi , pozbywając się nadmiaru nadbudowy stylistycznej, postawił akcent na przeznaczenie produktu. W jego rozumieniu ceramika sanitarna musi być nie tylko wygodna w użytkowaniu, ale też powinna tworzyć uniwersalne, harmonijne tło dla pozostałego wyposażenia łazienki. W kolekcji Weg dostępne są dwie umywalki - naścienna o wymiarach 61x50,5x20 cm, model 110/50,5/20 cm z blatem po lewej stronie oraz bidet i miska wc o wymiarach 37,5/53,5 cm. Serię uzupełniają deski sedesowe wykonane z duroplastu : klasyczna oraz z systemem wolnego opadania. Uniwersalny charakter serii podkreślają zaproponowane przez producenta wersje - bidet i miska wc oferowane są w formie stojącej oraz podwieszanej.

Standardowo ceramika Weg dostępna jest w kolorze białym. Za dopłatą producent może ją przygotować w kolorze czarnym, a teraz także w wersji dwukolorowej. W czarnym wydaniu ceramiczne elementy pokryte są kolorem w całości - wewnątrz i na zewnątrz. W wersji dwubarwnej (nowość) kolor nanoszony jest wyłącznie na zewnętrzną części ceramicznego elementu, środek zaś pozostaje biały. Taki sposób dekoracji podkreśla bryłę ceramiki i w delikatny sposób akcentuje jej obecność we wnętrzu.

Nowe są także kolory używane do dwubarwnej dekoracji. Są to: avio (błękitny), salvia (zgaszony żółty z domieszką brązu), tortora (ciemny grafit), blu cobalto (głęboki niebieski z domieszką srebra), giallo intenso (zdecydowany żółty), lilla (różowo-fioletowy), negro (czarny).

Podczas nowego sposobu dekoracji, podobnie jak wtedy, gdy ceramika jest wybarwiana w całości, kolor nanoszony jest na elementy ręcznie, jeszcze przed procesem wypału. Warunkuje to jego trwałość oraz zapewnia ceramice niepowtarzalny charakter.

Kolorowa ceramika to propozycja dla osób, które chcą podkreślić swoją indywidualność i nadać łazience nowoczesnego wyrazu. Barwny element zawsze zwróci na siebie uwagę w przestrzeni.

Dystrybutor: Coram Poland, www.coram.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA