Czy w klimatyzowanym pomieszczeniu pracuje się lepiej?

Badania wykazały, że gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30 st. C, efektywna praca staje się niemożliwa. Wyjściem jest zamontowanie klimatyzatora.

Pracujący mózg produkuje duże ilości ciepła, które musi zostać oddane do otoczenia. Jeśli temperatura w pomieszczeniu jest zbyt wysoka, aby nie dopuścić do przegrzania organizmu, mózg spowalnia - objawem tego jest nasza senność i brak koncentracji. Tak samo mózg reaguje, gdy jest za zimno. Optymalna temperatura do pracy wynosi 22-23 st. C. Tylko w takiej będziemy mogli skupić się na wykonywanych czynnościach.

W utrzymaniu właściwej temperatury pomagają klimatyzatory. Ich rozsądne używanie zapewni efektywność urządzeń. Nie powinno się bowiem schładzać pomieszczeń do temperatury niższej niż 6 st. w stosunku do temperatury na zewnątrz. Tak więc, gdy na zewnątrz jest 30 st. C, w biurze powinny być 24 st. C. 

Bez przeciągów

Nowoczesne urządzenia nie tylko obniżają temperaturę, ale także poprawiają jakość powietrza, oczyszczając je z bakterii, pyłu i kurzu. Jonizator Virus Doctor zastosowany w klimatyzatorze Wind-Free firmy Samsung emituje aktywne cząsteczki wodoru i tlenu, dzięki czemu chroni przed wirusami i bakteriami, a także usuwa czynniki alergizujące.

Zaawansowana technologia neutralizuje toksyny, których nie wychwytują filtry, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu jest wyjątkowo czyste. Praca w takim biurze jest łatwiejsza i przynosi wymierne korzyści. Ponadto nowoczesne rozwiązania w klimatyzatorach Wind-Fre Samsung zapewniają delikatny nawiew i nie powodują przeciągu. Eliminują wrażenie bezpośredniego nadmuchu chłodnego powietrza. Zaawansowana technologia chłodzenia generuje nieruchome powietrze (czyli poruszające się z prędkością poniżej 0,15 m/sek), które schładza przestrzeń, a już zimne powietrze jest rozpraszane przez 21 tys. mikrootworów.

Klimatyzator 4Way Cassette z serii Wind FreeKlimatyzator 4Way Cassette z serii Wind Free Fot. mat. Samsung

Chłodno w każdym miejscu

Najnowsze klimatyzatory Samsunga mają  kasetę czterokierunkową (4Way Cassette). Łopata jest aż o 31 proc. większa niż w innych urządzeniach, a wynoszący 10°, rozszerzający się kąt otwarcia, generuje nawiew na odległość do 5 metrów, czyli dwa razy dalej. Unikalny trójkątny kształt klimatyzatora AR9500M powoduje, że schłodzone powietrze łatwo dociera do każdego miejsca w pomieszczeniu. Kaseta czterokierunkowa ma także czujnik ruchu, który wykrywa  osobę i automatycznie dostosowuje kierunek nawiewu.

Nowocześniej znaczy taniej

Klimatyzator AR9500M umożliwia szybkie obniżenie temperatury (w trybie Fast Cooling), a po osiągnięciu właściwej - automatycznie przełącza się w tryb chłodzenia Wind-Free TM Cooling. Ten dwustopniowy system chłodzenia pozwala ograniczyć zużycie energii nawet o 72 proc., co przekłada się na oszczędność w budżecie. Zresztą, poziom zużycia energii można na bieżąco kontrolować z poziomu aplikacji Smart Home firmy Samsung. Umożliwia ona także zdalne regulowanie  temperatury.

Innowacyjna technologia Wind-Free została w tym roku wyróżniona prestiżową nagrodą CES Innovation Award.

Korzystanie z klimatyzacji w biurze przynosi same korzyści -  poprawia efektywność pracy zespołu i pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników. Nowoczesne urządzenia eliminują podstawowe wady klimatyzatorów – silny strumień zimnego powietrza i wysokie koszty utrzymania.

Więcej o: