Jak założyć piękny ogród nie mając doświadczenia?

Piękny ogród jest marzeniem właścicieli wielu posesji. Niestety, nie każdy posiada umiejętności do tworzenia własnych projektów, a korzystanie z usług profesjonalisty wiąże się ze sporymi kosztami, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Na szczęście, istnieją pewne rozwiązania, dzięki którym można samodzielnie założyć profesjonalną rabatę. Należy do nich specjalna mata, na której wyznaczone są miejsca do sadzenia roślin.

Sposób na piękny ogród

Zastanawialiście się kiedyś co by było, gdyby istniały gotowe projekty, które pozwalają każdemu na stworzenie profesjonalnego i modnego ogrodu? Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak jest to możliwe. Wszystko za sprawą sprytnego rozwiązania, czyli maty Garden Box wykonanej w skali 1:1, którą wystarczy rozłożyć na przygotowanej wcześniej powierzchni w ogrodzie. Na macie znajdują się wyznaczone miejsca, które wskazują gdzie posadzić poszczególne rośliny. Dzięki temu można z łatwością założyć ogród, którego nie powstydziłby się żaden profesjonalista.

Wiele możliwości

Jedną z możliwych do wyboru opcji są maty z gotowymi projektami rabat razem z roślinami. Można także zamówić indywidualną koncepcję ogrodu z wykorzystaniem rabat dostępnych w innych projektach. Gotowe maty występują w różnych rozmiarach i sprzedawane są w modułach, które można wygodnie łączyć i tym sposobem tworzyć niepowtarzalne aranżacje do swojego przydomowego ogrodu.

Sama mata, z której wykonano moduły ma też ogromną zaletę, jaką jest zapobieganie rozrostowi chwastów. Dzięki tej opcji rabaty nie potrzebują zbyt wymagającej i pracochłonnej pielęgnacji. Co więcej, ich wzrost nie jest w żaden sposób hamowany.

Projekt dla każdego ogrodu

Komplet mat pozwala na zaprojektowanie pięknego i jednocześnie profesjonalnego ogrodu na własną rękę. Z pomocą takiej maty będziecie mogli stworzyć ogród inspirowany klasycznymi formami, jak również aranżacje o mniej formalnym charakterze. Dzięki różnym rozmiarom mat można bez problemu dostosować projekt do własnego ogrodu i wykorzystać tę przestrzeń w najlepszy możliwy sposób.

Poniżej znajdziecie film, na którym zobaczycie jak proste jest stworzenie własnego ogrodu przy pomocy maty z projektem ogrodu.

 
Więcej o: