Inteligentny napęd to bram garażowych w rozsądnej cenie

Nie marnuj czasu na stanie pod bramą! Z inteligentniejszymi i nowszymi napędami do bram garażowych błyskawicznie wjedziesz do garażu. Zobacz, które warto wybrać oraz na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Dobry napęd do bram garażowych powinien być niezawodny, szybki i przede wszystkim bezpieczny, co powinno być potwierdzone certyfikatami akredytowanych instytucji. Dlatego warto postawić na produkty sprawdzonych marek, które od lat cieszą się uznaniem klientów. Dobre firmy wypracowały sobie sprawdzone patenty i rozwiązania, a przede wszystkim są pewne jakości swoich produktów, dając często kilkuletnie gwarancje.

Hörmann - niemiecki lider w produkcji napędów i bram garażowychHörmann - niemiecki lider w produkcji napędów i bram garażowych mat. pras. Partnera

Szybki wjazd do garażu z inteligentnymi napędami do bram: podstawowe czynniki sukcesu

Prócz gwarancji bezpieczeństwa to szybkość, wydajność i nowoczesne, sprytne funkcje produktów napędowych przyczyniają się do wysokiej pozycji rynkowej.

  • Najnowsze napędy do bram garażowych umożliwiają otwieranie bramy z błyskawicznymi prędkościami: 20-25 cm/s

To bardzo dobre parametry i na pewno pożądane przez wielu kierowców, których garaże znajdują się w mieście, blisko intensywnego ruchu ulicznego. Szybkie otwieranie i zamykanie bramy zniweluje czas oczekiwania i zwiększy bezpieczeństwo wszystkich pasażerów.

  • Dobre napędy do bram garażowych wyróżniają się również świetnymi, energooszczędnymi rozwiązaniami świetlnymi

Dlatego w ich mechanizmach często można znaleźć diodowe moduły LED. Najlepsze mają od 10 do 30 światełek, które zwiększają bezpieczeństwo podczas wjazdu i wyjazdu z garażu po zmroku, rozjaśniając przestrzeń wokół bramy. 

  • Napędy nowej generacji zintegrowane są z odbiornikiem Bluetooth, który pozwala na bezzwłoczne otwieranie i zamykanie bramy za pomocą smartfona nawet na różnych wysokościach

Ponadto połączone z odpowiednimi aplikacjami dają możliwość sterowania bramą i drzwiami garażowymi z dowolnego miejsca na świecie. Bez używania pilota – za pomocą kliknięcia w wybraną ikonę apki, SMS-em, mailem lub Messengerem. Także podczas urlopu, podróży służbowej, zakupów, czy treningu. Jednym kliknięciem można wpuścić na teren posesji niespodziewanych gości: kuriera, listonosza, sąsiada, przyjaciela lub członka rodziny. 

  • Skuteczne zamknięcie bramy i zabezpieczenie przed podważeniem

To jeden z ważniejszych czynników podczas zakupu napędu do bramy garażowej. Dlatego każdy z nich powinien mieć automatyczne, mechaniczne ryglowanie w szynie napędu. 

  • Liderzy w produkcji bram i napędów nie są też obojętni wobec ekologii

W każdy możliwy sposób starają się ograniczyć emisję CO². Dlatego chętnie korzystają z certyfikowanych systemów zarządzania energią oraz recyklingu surowców wtórnych.

Dobrą markę trzeba sobie wypracować

– krótko wyjaśnił August Hörmann – właściciel firmy Hörmann, który wraz ze swoją wysoko wykwalifikowaną ekipą opracował napędy bram dla pokoleń. 

SupraMatic E4, SupraMatic P4, ProMatic 4 to produkty najnowszej, ulepszonej generacji napędów do bram garażowych, które oferuje europejski lider w produkcji bram i napędów – Hörmann. Warto zaufać tej niemieckiej marce, która nie zwalnia tempa i wciąż zaskakuje ulepszonymi produktami. Ich bramy wraz z napędami spodobały się już ponad 20 milionom użytkownikom, którzy skorzystali z ich oferty. Spełniają wszystkie, opisane wyżej funkcje, ale to nie wszystko. Potrafią też dużo więcej dzięki inteligentnym rozwiązaniom. 

Napędy SupraMatic P4 i SupraMatic E4 dodatkowo wyposażone są w zintegrowany odbiornik Bluetooth BlueSecur, który dzięki opisanej aplikacji pozwala na bezzwłoczne otwieranie i zamykanie bramy za pomocą smartfona, na trzech różnych wysokościach. 

Smart Home Hörmanna, czyli inteligentny dom, który słucha poleceń

Producent wyposażył wszystkie trzy napędy: SupraMatic P4, SupraMatic E4, ProMatic 4 w specjalny moduł HCP-Bus, który umożliwia ich przyłączenie do obcych systemów Smart Home. To zawarty w małej kostce inteligentny Hörmann Homee, który pozwala sterować nie tylko bramami i drzwiami, ale również ogrzewaniem, kamerami, różnymi systemami bezpieczeństwa i powiadomień, np. o pogodzie. Reaguje on również na słowne wydawanie poleceń, na przykład: „otwórz rolety”, „wyłącz kamery”. 

Powinniśmy doceniać wspaniałą technologię XXI wieku i świata, który otwiera przed nami tak wiele możliwości. 

Więcej o: