Firmy Eltron-Kabel i Helukabel połączyły siły!

Od 15 września 2019 roku, firma Eltron-Kabel dołączyła do grupy Helukabel. Obie marki zadeklarowały współpracę opartą na wzajemnych korzyściach. Klienci na pewno z tego skorzystają. Otrzymają dostęp do szerokiej oferty produktowej, mogąc liczyć na krótszy czas realizacji zamówień.

Helukabel to kompleksowy dostawca kabli, przewodów oraz osprzętu kablowego dla rozwiązań standardowych, jak również przygotowywanych na indywidualne zamówienia klientów. Dzięki fuzji z Eltron-Kabel firma poszerzy oferowany asortyment o kable specjalne, by móc w jeszcze większym stopniu odpowiadać na różnorodne potrzeby klientów. Nowa oferta uwzględniać też będzie, m.in. kable kompensacyjne, nieizolowane przewody miedziane o bardzo wysokiej giętkości oraz przewody ciepłoodporne. Ponadto podjęta z Eltron-Kabel współpraca pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych obecnego asortymentu, a co za tym idzie – zwiększy się dostępność produktów, a czas realizacji zamówień ulegnie skróceniu.

Eltron-Kabel dołączył do grupy HelukabelEltron-Kabel dołączył do grupy Helukabel www.lysak.pl

Jednocześnie dla Eltron-Kabel przyłączenie się do grupy Helukabel przyniesie liczne wymierne korzyści. Firma funkcjonująca w obszarze nowoczesnych i zaawansowanych technologii przetwórstwa miedzi, specjalizująca się w produkcji kabli i przewodów elektrycznych do przemysłowych zastosowań, zyska szansę dalszego rozwoju. W Eltron-Kabel planowane są już inwestycje, które pozwolą na zakup nowych maszyn produkcyjnych. Dzięki temu firma poszerzy swój asortyment oraz grono klientów, zwiększając penetrację rynku.

Fuzja podmiotów jest rezultatem działań podjętych przez Leszka Wojtalika – prezesa zarządu Helukabel Polska oraz Adama Lipińskiego – członka zarządu Helukabel Polska.

Leszek Wojtalik i Adam LipińskiLeszek Wojtalik i Adam Lipiński www.lysak.pl

Współpraca Helukabel Polska Sp. z o.o. z Eltron-Kabel Sp. z o.o. to ogromna szansa na rozwój dla obu firm. Umożliwi wymianę wiedzy i doświadczenia. Będziemy wzajemnie korzystać z naszego know-how, rozwijając się technologicznie. Zwiększymy konkurencyjność oferty i umocnimy pozycję na rynku, jednocześnie wspierając polski przemysł. A nasi klienci mogą spodziewać się jeszcze szerszego asortymentu produktów i dostępności rozwiązań, które sprostają ich oczekiwaniom

– mówi Leszek Wojtalik, prezes Eltron-Kabel i Helukabel Polska.

Helukabel Polska jest kompleksowym dostawcą kabli, przewodów oraz osprzętu kablowego

Dla rozwiązań standardowych, jak również przygotowanych na indywidualne zamówienia klientów. Bogata oferta obejmuje m.in: kable sterownicze, do przesyłu danych, przewody bezhalogenowe, kable światłowodowe i do transmisji danych, kable telekomunikacyjne, płaskie, energetyczne, gumowe czy spiralne. Znaczącym uzupełnieniem do szerokiego programu kabli i przewodów jest osprzęt kablowy zgodny z najnowszymi wytycznymi i normami. Produkty firmy są odporne na czynniki chemiczne, atmosferyczne, działanie temperatur czy promieniowanie. Firma wprowadziła także do swojej oferty przedsprzedażowej usługi, do których należą m.in.: fachowe doradztwo i profesjonalne szkolenia. Aby produkty spełniały indywidualne potrzeby klientów, firma oferuje także metrażowanie, nadruk na przewodach i cięcie na wybrane odcinki zgodnie z zamówieniem.

Eltron-Kabel specjalizuje się w produkcji kabli i przewodów elektrycznych do przemysłowych zastosowań

Firma została założona w Jaworznie w 1989 r. Jest podmiotem z polskim kapitałem, operującym w obszarze nowoczesnych i zaawansowanych technologii przetwórstwa miedzi. Firma zapewnia dostawy przewodów gołych i izolowanych najwyższej jakości. W jej ofercie znajdują się połączenia elastyczne z miedzi gołej, cynowanej, srebrzonej i niklowanej. Eltron-Kabel dostarcza swoje produkty do sieci międzynarodowych fabryk i największych koncernów elektrotechnicznych, spełniając bardzo wysokie wymagania techniczne i jakościowe.