Teraz duży telewizor zamienia się w piękny obraz, jak z galerii

Telewizor jak malowany! Samsung zaproponował rozwiązanie, dzięki któremu czarny prostokąt pięknie wkomponuje się w domową przestrzeń. Teraz telewizor może być pięknym obrazem, jak z galerii sztuki.

Każda epoka rządzi się swoimi prawami i modami, również w odniesieniu do wystroju i aranżacji mieszkań. Jedno jest pewne – w pięknych i funkcjonalnych wnętrzach żyje się lepiej. W czasach, kiedy w domowych salonach królowały telewizory kineskopowe, szukano sposobów na ich ukrycie, a dziś są pięknymi modelami i eksponatami we wnętrzu. Nie tylko dzięki nowoczesnej formie, ale także dodatkowym funkcjom, dzięki którym te największe domowe ekrany stają się integralną częścią salonu.

Tryb Ambient umożliwia wyświetlanie pięknej grafiki i animacji.Tryb Ambient umożliwia wyświetlanie pięknej grafiki i animacji. Fot. Samsung

Oto nowe możliwości telewizorów Samsung:

  • Wyłączony telewizor z trybem Ambient w telewizorach QLED czy Sztuka w modelu The Frame będzie przyciągnął spojrzenia grafiką i animacjami
  • Niewidoczne przewody i systemy maskowania to unikatowe cechy telewizorów Samsung, które pozwolą zapanować nad przestrzenią wokół ekranu
  • 65 czy 75 cali? W ramach promocji „Nie żałuj sobie wielkich emocji”, kupując wybrane telewizory Samsung o przekątnej 65 cali i większej można skorzystać z wydłużonego do 60 dni zwrotu produktu.

Telewizor jak malowany: potrafi zamienić się w piękny obraz, jak z galerii 

Jednym z argumentów, który powstrzymuje przed wyborem telewizora o większej przekątnej jest nieestetyczny wygląd ekranu. Samsung zaproponował rozwiązanie, dzięki któremu czarny prostokąt pięknie wkomponuje się w domową przestrzeń. Tryb Ambient, który jest wyróżnikiem telewizorów QLED 4K i QLED 8K, sprawia, że telewizor – niczym kameleon – dopasuje się do wnętrza. Na ekranie można wyświetlić, np. wzór tapety, ulubiony obraz czy kolor ściany, na której zainstalowany jest sprzęt. Telewizor z powodzeniem przeobrazi się także w nośnik informacji, na którym można zobaczyć bieżące newsy czy prognozę pogody. Zależnie od preferencji, ekran można zamienić w stylowy dodatek, który pokazuje dekoracyjne motywy, grafiki, zdjęcia czy kolorowe efekty świetlne.

Z kolei na telewizorze The Frame można wyświetlić dzieła sztuki współczesnej, fotografie oraz klasyczne dzieła malarstwa, a to wszystko za sprawą trybu Sztuka. Ponadto dedykowany sklep Art Store pozwala uzyskać dostęp do kolekcji dzieł pochodzących z renomowanych instytucji kultury i agencji fotograficznych, takich jak Prado, Albertina, Tate, Uffizi, Luwr, Victoria and Albert Museum, Magnum Photos czy LUMAS.

Minimalizm wciąż króluje

Dziś wizytówką telewizorów Samsung stał się też minimalistyczny design. Projektanci skupili się na wyeliminowaniu niepotrzebnych elementów, które odciągają uwagę podczas oglądania. Wśród nich warto wymienić choćby zminimalizowane ramki czy możliwość ukrycia przewodów. W modelach QLED 8K Q950R, a także QLED Q85R i Q90R za pomocą połączenia jednym prawie niewidocznym przewodem, dostarczane są zarówno prąd, jak i dane AV. Dzięki temu można pozbyć się nieestetycznej, zakurzonej plątaniny kabli wokół ekranu. 

Ciekawe rozwiązanie występuje także w telewizorach UHD, takich jak RU8002 czy RU7 oraz QLED Q80R, Q70R i RQ60. Zostały wyposażone w system maskowania kabli, który również pozwoli skutecznie uwolnić wnętrze od plątaniny przewodów. Wystarczy umieścić kable w specjalnie wyprofilowanych szczelinach, znajdujących się z tyłu telewizora, a następnie przeprowadzić je przez podstawę.

Telewizor Qled Q80R to piękny i minimalistyczny design.Telewizor Qled Q80R to piękny i minimalistyczny design. Fot. Samsung

Piękno tkwi w szczegółach

Dzięki nowoczesnemu wzornictwu, teraz nawet większy ekran będzie prezentował się elegancko. Za pomocą uchwytu przylegającego wybrane telewizory QLED oraz The Frame  – niczym obraz – mogą zawisnąć płasko przy samej ścianie. Dla wszystkich, którzy wolą mniej oczywiste rozwiązania, można skorzystać ze sprzedawanych osobno podstaw. Wyrafinowana elegancja nowych modeli pozwoli również dopasować je do własnych potrzeb aranżacyjnych. Dodając do tego niesamowitą jakość obrazu i zapierające dech w piersiach kolory, wrażenia z oglądania osiągną zupełnie nowy poziom.

Wypróbuj własną aranżację

Wybór nowego telewizora może być wyzwaniem, ale jeśli wahasz się, jaki konkretnie rozmiar wybrać i jak będzie prezentował się w twoim salonie, masz szansę skorzystać ze specjalnej promocji firmy Samsung. Ofertą „Nie żałuj sobie wielkich emocji” objęte są wybrane telewizory Samsung o przekątnej ekranu od 65 cali w górę. Lista obejmuje flagowe modele QLED 8K, premium 4K oraz modele z serii RU7000, RU8002, a także telewizor Samsung The Frame. Promocja potrwa do 11 kwietnia 2020 roku. Organizatorami promocji są partnerzy handlowi. Przed zakupem należy zapoznać się z regulaminem zwrotów obowiązującym u partnera. Oto szczegóły, w tym lista partnerów biorących udział w promocji i lista modeli.

Więcej o: