Nie masz miejsca na duży sprzęt ogrodniczy? Warto zastanowić się nad jego wypożyczeniem

Zadbany ogród to chluba każdego właściciela domu. Równo rosnący, zielony i przystrzyżony trawnik, piękne rabaty z kwiatami, warzywnik, drzewka owocowe, liściaste lub iglaki - pielęgnacja tych wszystkich roślin wymaga specjalnego sprzętu, który często kosztuje krocie. Warto zastanowić się nad wypożyczeniem sprzętu do prac w ogrodzie.

Akcesoria niezbędne do pielęgnacji ogrodu

W każdym ogrodzie niezbędne są zabiegi pielęgnacyjne. Drzewa, krzewy, trawnik, warzywa oraz kwiaty wymagają nie tylko specjalnych nawozów, ale i narzędzi, które pozwolą odpowiednio o nie zadbać i kontrolować zdrowy wzrost. Są akcesoria ogrodowe, bez których nie da się obejść, do takich zdecydowanie należą łopaty, szpadle, grabie, sekator oraz taczka. Na etapie planowania zakupu niezbędnych sprzętów do pielęgnacji ogrodu warto przemyśleć, jakie urządzenia będą rzeczywiście potrzebne i do czego konkretnie służą.

Wiosną, przed siewem i sadzeniem warzyw i bylin warto spulchnić ziemię i usunąć pozostałości roślin z poprzedniego sezonu - można użyć szpadla i grabek, jednak zdecydowanie szybciej i lepiej do tego celu sprawdzi się glebogryzarka lub pług. Aerator pomoże napowietrzyć glebę, a wertykulator pozwoli na nacinanie darni. Ceny wymienionych specjalistycznych urządzeń wahają się w przedziale 400-600 złotych i ich mankamentem jest fakt, że zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu gospodarczym.

Sprzęt ogrodniczy to spory wydatek. Taniej go wypożyczyćSprzęt ogrodniczy to spory wydatek. Taniej go wypożyczyć Fot. Shutterstock

Mając w ogrodzie żywopłot lub rośliny ozdobne, wymagające raz na jakiś czas przycinania, warto zamiast sekatora użyć nożyc elektrycznych, które dostępne są w wersji akumulatorowej lub spalinowej. Najczęściej używanym sprzętem do prac ogrodowych jest kosiarka, która powinna znaleźć się w przydomowym garażu. Niezależnie od metrażu ogrodu jakim dysponujemy - warto pamiętać, by wybrać model z koszem na trawę. W ogrodach o dużej powierzchni sprawdzą się traktorki do koszenia trawy - takie urządzenie bez problemu wypożyczymy w sprawdzonej wypożyczalni.

Wypożyczanie sprzętu ogrodniczego

Specjalistyczny sprzęt do pielęgnacji ogrodu nie jest tani. Niektóre urządzenia warto mieć na własność, szczególnie te, których używamy bardzo często, na przykład kosiarka do trawy. Jednak sprzęty takie jak glebogryzarka czy wertykulator to urządzenia używane na początek lub koniec ogrodniczego sezonu i nie ma potrzeby kupowania ich i gromadzenia w przydomowym schowku.

Urządzenia ułatwiające pielęgnację ogrodu są dość spore, im jest ich więcej, tym trudniej utrzymać porządek. Jeśli nie dysponujemy miejscem do ich przechowywania lub nie chcemy wydawać fortuny, warto pomyśleć w razie potrzeby o okresowym wypożyczeniu tego typu urządzeń. Wypożyczenie sprzętu ogrodniczego pozwoli nie zrujnować domowego budżetu. Doskonale sprawdzi się także w przypadku, gdy prace ogrodowe wykonujemy rzadko lub boimy się kradzieży, a urządzenia byłyby przechowywane na działce, z dala od miejsca naszego zamieszkania. W takim przypadku warto rozważyć wypożyczenie sprzętu niezbędnego do prac ogrodowych.

Sprzętu ogrodniczego nie trzeba kupować, można go wypożyczyć np. na OLXSprzętu ogrodniczego nie trzeba kupować, można go wypożyczyć np. na OLX Fot. Shutterstock

Możliwość wypożyczenia sprzętu ogrodowego oferuje serwis ogłoszeniowy OLX. W ofercie bez problemu można znaleźć kosiarki, glebogryzarki, traktorki do koszenia trawników, pilarki, walce, wertykulatory, aeratory oraz wiele innych urządzeń, takich, jak na przykład odkurzacze do liści, odkurzacze piorące. Warto podkreślić, że dostępność wymienionych urządzeń jest bardzo duża, a realizacja zamówień w razie potrzeby natychmiastowa. Zaletą wypożyczalni, jaką dysponuje serwis OLX jest możliwość znalezienia sprzętów w najbliższej okolicy, a co za tym idzie, zaoszczędzenia nie tylko pieniędzy, ale i czasu.

Jakie zalety ma wypożyczanie sprzętu do prac w ogrodzie?

Wypożyczanie sprzętu do prac w ogrodzie niesie za sobą szereg zalet. Przede wszystkim urządzenia do spulchniania gleby, cięcia gałęzi czy równania terenu używane są sporadycznie i zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu gospodarczym - wypożyczenie pozwoli na oszczędność i nie zagraci przestrzeni. Sama procedura jest prosta i przebiega na zasadzie umowy najmu, gdzie zabezpieczone są interesy zarówno wynajmującego, jak i najemcy.

Kolejną zaletą jest łatwa dostępność urządzeń ogrodowych, wystarczy poszukać na stronach z ogłoszeniami. Firmy, które oferują wypożyczanie sprzętu do prac w ogrodzie dbają o ich stan techniczny, dlatego zawsze mamy pewność, że urządzenie jest dobrej jakości i spełni swoją rolę. Warto dodać, że koszt użytkowania specjalistycznego sprzętu jest bardzo korzystny - urządzenia wypożyczamy na określoną liczbę godzin lub dobę, a dzięki ubezpieczeniu, jakie posiada sprzęt nie musimy obawiać się o dodatkowe koszty.

Wypożyczanie sprzętu do prac w ogrodzie szczególnie opłacalne jest w przypadku, gdy koszt zakupu jest wysoki, czas używania bardzo krótki, a jego przechowywanie stanowi nie lada wyzwanie. Warto przemyśleć, jakie urządzenia warto mieć na własność, a jakie lepiej w razie potrzeby wypożyczać - opłata za wypożyczenie nie jest duża, a zaoszczędzone pieniądze można wykorzystać na dodatkowe rośliny do ogrodu.

Zaoszczędzone na kupnie sprzętu pieniądze wykorzystaj na dodatkowe roślinyZaoszczędzone na kupnie sprzętu pieniądze wykorzystaj na dodatkowe rośliny Fot. Shutterstock