Materac dla dwojga - jak pogodzić wymagania?

Sen odgrywa w naszym życiu kluczową rolę. Jego jakość wpływa na samopoczucie, codzienne funkcjonowanie i zdrowie. W ciągu 75 lat życia poświęcamy na sen około dwustu tysięcy godzin! Właśnie dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniego materaca. Każdy z nas ma inne potrzeby, na które wpływa wiele czynników. Jak to pogodzić i wybrać idealny materac dla pary?

Jak wybrać odpowiedni materac i na co zwrócić uwagę?

Na samym początku musicie określić swoje potrzeby i oczekiwania w stosunku do nowego materaca. Odpowiedzcie sobie na pytanie: czego brakuje wam w materacu, na którym teraz śpicie? Kolejnym ważnym punktem są wymiary i wysokość, które należy znać przed przyjściem do salonu.

Następnie każda osoba powinna określić, jakie poszczególne cechy materaca są dla niej ważne. Weźcie pod uwagę twardość, dopasowanie do ciała oraz jego otulenie. Warto pamiętać, że kręgosłup powinien układać się na materacu w linii prostej. Jeżeli zapadasz się, to wybierz model o większej twardości. Natomiast jeśli czujesz dyskomfort i ucisk, to wybierz te o mniejszym oparciu.

Materace, które najlepiej dopasowują się do konturów ciała to te z pianką termoelastyczną. Materac z pianki wysokoelastycznej HR, gęstego lateksu lub materac kieszeniowy z pianką poliuretanową, pianką HR lub kokosem będzie natomiast idealny dla osób, które lubią mocne wsparcie i stabilne materace. Jest też opcja dla osób, którzy chcieliby postawić na coś pośrodku. Są to materace ze sprężyną kieszeniową typu multipocket w połączeniu z lateksem lub wkład piankowy z wykorzystaniem delikatniejszej pianki, na przykład żelowej. Dla alergików najlepiej sprawdzą się materace wykonane z lateksu.

Jeżeli nie jesteście pewni, czy materac jest dobrany dobrze do waszych potrzeb, warto skonsultować to ze sprzedawcą. W fabryce materacy Janpol można przetestować je na miejscu i doradzić się specjalistów w kwestii wyboru.

Materac dla pary – jakie są najlepsze rozwiązania?

materac Janpolmaterac Janpol fot. Janpol

W przypadku zakupu materaca dla pary opcje są dwie. Jeżeli wasze wymogi są podobne i odpowiada wam ta sama twardość i podparcie, to można kupić jeden wspólny materac. Drugim rozwiązaniem jest zakup dwóch osobnych materacy, dostosowanych do potrzeb każdego z osobna. Nowoczesne materace nie będą tworzyły wyczuwalnej „dziury" pośrodku łóżka i zapewnią parze spokojny i jakościowy sen. Dla wymagających stworzony został dodatkowy materac nawierzchniowy, zwany topperem. Zastosowany na materace podstawowe całkowicie zniweluje przerwę. Zakup dwóch materacy warto rozważyć szczególnie w przypadku par, u których występuje znacząca różnica w budowie ciała, wadze i wzroście. Należy wziąć pod uwagę jakiekolwiek kontuzje, zwyrodnienia kręgosłupa, a także samą wygodę i przyzwyczajenia. Ważny jest również sam aspekt wizualny i praktyczny. Materace muszą być tej samej wysokości. W Janpol znajdziecie sporo modeli o różnej twardości i podparciu, ale o tych samych wymiarach. Jeżeli zdarzy się, że wybrane przez was materace mają różne wysokości, to nierówności można zredukować stelażem lub pokrowcem.

Materac dla pary to inwestycja – nie spieszcie się i podejmijcie przemyślaną decyzję!

materac Janpolmaterac Janpol fot. Janpol

Odpowiednio dobrany materac to nie tylko kwestia wygody, ale również zdrowia. Dlatego decydując się na zakup musicie poświęcić czas i rozważyć wszystkie za i przeciw. Warto zainwestować w dobrej jakości materac, ponieważ starczy na lata i zapewni ci zdrowy i jakościowy sen.

W fabryce materacy Janpol trwa teraz świętowanie 30-lecia marki. Z tej okazji materace można kupić w promocji, a przy okazji wziąć udział w loterii. Do wygrania jest Fiat 500, vouchery do hoteli oraz na zakup materacy i innych produktów Janpol. Warto skorzystać z oferty właśnie teraz, aby zaoszczędzić!

Więcej o: