Brama garażowa na lata - jak wybrać? Styl też jest ważny

Zakup bramy garażowej to inwestycja na lata - ten element powinien być nie tylko funkcjonalny, ale też dopasowany do stylu, w którym został zbudowany dom. Brama ma przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo domownikom oraz chronić pojazdy i inne przedmioty obecne w garażu, a także gwarantować komfort cieplny - izolacja termiczna powinna być na możliwie najwyższym poziomie - tak, aby ciepło z wewnątrz nie uciekało na zewnątrz. Warto też zwrócić uwagę na jej design - w końcu jest ona wizytówką posesji. Jak wybrać bramę garażową na lata? Na które elementy zwrócić uwagę podczas zakupu odpowiedniego modelu?

Na co narażona jest brama garażowa i jakie powinna spełniać wymagania?

Brama garażowa przez cały rok narażona jest na działanie warunków atmosferycznych, dobrze więc postawić na modele, które wykonane są z wytrzymałych materiałów. Bramy segmentowe Gerda zapewniają dobre właściwości termoizolacyjne – sprawdzą się zarówno w przypadku budynków pasywnych, jak i energooszczędnych.

Czym powinna wyróżniać się brama garażowa?

Dobrze zaprojektowana brama garażowa powinna wyróżniać się estetycznym wyglądem oraz funkcjonalnością. Niezwykle istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo. Warto zadbać o to, by brama była wyposażona w system antywłamaniowy oraz mechanizmy zapewniające bezawaryjną i cichą pracę – to jakość wykonania poszczególnych elementów w dużej mierze wpływa na komfort użytkowania. Dobrze, jeśli wybrany model posiada dodatkowe zabezpieczenia przed bezwładnym opadnięciem płaszcza bramy. Wbrew pozorom, design bramy garażowej również odgrywa znaczącą rolę – w końcu ma być ona wizytówką posesji.

Bramy garażowe TREND PRESTIGE PLUS gwarantują bezpieczeństwo i stylowy wyglądBramy garażowe TREND PRESTIGE PLUS gwarantują bezpieczeństwo i stylowy wygląd fot. Gerda

Jakie elementy bramy garażowej są kluczowe dla wieloletniej i bezawaryjnej pracy?

Wybierając bramę garażową na lata, warto zwrócić uwagę, aby wszystkie elementy i mechanizmy były zabezpieczone przed negatywnym działaniem deszczu, wiatru, mrozu i innych niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nowoczesne bramy wyposażone są w urządzenia, które zapewniają bezawaryjną pracę przez dłuższy czas oraz wysoki komfort termiczny. Technologia, którą wyróżniają się bramy garażowe Gerda z serii Trend, Prestige i Prestige Plus gwarantuje zabezpieczenie przed kurzem, wilgocią i przeciągami. Co szczególnie istotne, wszystkie mechanizmy pokryto stalą ocynkowaną, chroniącą przed powstawaniem korozji. Wszystko po to, by przez długie lata zapewnić klientom komfort użytkowania.

Brama garażowa to wizytówka posesjiBrama garażowa to wizytówka posesji fot. Gerda

Drzwi do domu oraz brama garażowa Gerda – niezwykle zgrany duet

Podczas wyboru drzwi do domu oraz bramy garażowej dobrze jest zadbać o to, by elementy te były do siebie dopasowane. To one w dużej mierze wpływają na to, jak prezentuje się cała posesja. Podczas wyboru bramy garażowej dobrze jest zwrócić uwagę na jej design. Dostępna w asortymencie marki Gerda szeroka paleta barw, struktur i wzorów pozwala na idealne dopasowanie bramy do stylu, w którym utrzymany jest budynek. W zależności od upodobań oraz wyglądu domu można postawić na standardową kolorystykę – największą popularnością cieszą się ciemne brązy, czernie i zielenie, można też zdecydować się na wzory przypominające drewno. Z pewnością każdy znajdzie coś, co idealnie dopasuje się do designu budynku. Aby całość dobrze ze sobą współgrała, warto postawić na drzwi do domu i bramę garażową utrzymane w tym samym stylu.

Bramy garażowe TREND PRESTIGE PLUS marki GerdaBramy garażowe TREND PRESTIGE PLUS marki Gerda fot. Gerda

Więcej o: