Drzwi zewnętrzne do domu - jakie wybrać? Postaw na bezpieczeństwo, energooszczędność i nowoczesny design

Są wizytówką twojego domu oraz istotnym elementem podkreślającym jego charakter. Powinny być ładne, ale też funkcjonalne i bezpieczne. Czym kierować się wybierając drzwi do domu?

Bezpieczeństwo, energooszczędność i design

Dobrze dobrane drzwi zewnętrzne będą przede wszystkim funkcjonalne, wytrzymałe i odporne na potencjalne włamanie. Kupując drzwi do swojego domu zwróć uwagę nie tylko na wygląd, ale i parametry techniczne. Zamki, wkładki, a także nowoczesne technologie są równie ważne co estetyka produktu. Kolejnym wyznacznikiem jest izolacja termiczna - dobre jakościowo drzwi ograniczają "ucieczkę" ciepłego powietrza z wewnątrz domu. Im lepsza izolacja tym lepszy komfort domowników. Na koniec najważniejsze – bezpieczeństwo. To ono zagwarantuje Ci spokój. Dopiero kolejnym aspektem staje się wygląd, który oczywiście zajmuje ważne miejsce, ale nie pierwsze, na liście wyznaczników dobrych drzwi zewnętrznych. Przy zakupie drzwi do domu pamiętaj też o własnych potrzebach – sprawdź ich wymiar i sposób otwierania, aby dopasować je do swojego domu.

THERMO PRIME

Drzwi THERMO PRIMEDrzwi THERMO PRIME fot. Gerda

Wybierając drzwi zaufaj firmie z wieloletnim doświadczeniem, która Cię nie zawiedzie. Nowoczesne patenty i rozwiązania są ważne, ale liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Antywłamaniowość to pierwsza i najważniejsza zasada, którą powinieneś kierować się przy wyborze drzwi wejściowych. Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie. Właśnie dlatego uznaną firmą, która dba o najwyższej klasy materiały, certyfikowane wkładki, zamki główne i nawierzchniowe, jest Gerda. Jednym z typów drzwi, który jest szczególnie polecany jest Thermo Prime. Jest to najwyższej jakości konstrukcja, która skupia się nie tylko na bezpieczeństwie, ale i energooszczędności, dbając o komfort cieplny domowników. W tej serii do wyboru masz klasyczną linię wzorniczą drzwi Elite 3D, ale i nowoczesne rozwiązania w postaci drzwi z szybą Air Glass, Quadro czy Tempo, zapewniające doskonały design. Wysoką odporność na włamania drzwi uzyskują dzięki wewnętrznym odlewom i stalowym płytkom. Hartowana osłona wkładki bębenkowej zabezpiecza ją przed wyrwaniem i uniemożliwia jej przewiercenie. Dobrym rozwiązaniem jest też zamek listwowy pięcio-punktowy, który znajduje się na całej wysokości skrzydła. Utrzymuje szczelność drzwi, poprawia termoizolację a masywny bolec hakowy zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

THERMO PREMIUM

Energooszczędność w przypadku drzwi wejściowych jest niezwykle ważnym aspektem. Przekłada się na mniejsze rachunki dla domowników i ich codzienny komfort. Wybierając drzwi do swojego domu zwróć uwagę na wartość przenikalności cieplnej. Im niższa, tym drzwi cechuje lepsza termoizolacja. Jednym z częściej polecanych produktów Gerda są drzwi Thermo Premium. Zbudowane są z dwóch części, a wewnętrzna, metalowa konstrukcja zapewnia doskonałą izolację. Drzwi THERMO PREMIUM osiągają termoizolacje już od 0,8 W/m2K. Dodatkowo, zastosowana została tutaj ościeżnica ALUTHERM PREMIUM lub DUOTHERM. Rozwiązania, które gwarantują wysoką termoizolację w tym modelu to przegroda termiczna, pełne skrzydło drzwi i odpowiednia grubość skrzydła drzwi. Drzwi THERMO PREMIUM są dostępne w czterech liniach wzorniczych: Air Glass, Quadro, Tempo, Elite 3D.

OPITMA

Kolejną propozycją jest model Optima stworzony z myślą o osobach, które cenią sobie funkcjonalność i wytrzymałość. Te drzwi wejściowe do domu zapewniają najlepszą ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Zastosowane w nich stalowo-drewniane i aluminiowe ościeżnice posiadają bardzo dobre parametry, na które uwagę zwraca każdy użytkownik .Cechują się wysokim poziomem energooszczędności oraz wysoką klasą antywłamaniowości RC2/ RC3. Występują w dwóch liniach wzorniczych, a konstrukcja skrzydła stworzona jest z klocków i ramiaków drewnianych oraz ekspandowanego polistyrenu grafitowego. Dzięki nowoczesnej technologii tłoczenia drzwi wyglądają elegancko i nowocześnie.

ALTUS

Drzwi ALTUS to drzwi stosowane w najnowocześniejszym budownictwie, gdzie najważniejszymi cechami jest energooszczędność i nowoczesny design. To innowacyjny model drzwi, cechujący się modernistycznym wyglądem. Energooszczędne drzwi ALTUS zostały stworzone z trzykomorowego systemu aluminiowego o grubości 9 cm. Spełniają wymagania każdego klienta, pragnącego zadbać nie tylko o bezpieczeństwo, ale i ciepło w swoim domu. Drzwi Altus, dzięki technologii „anti-bimetal" podnoszą też parametr termoizolacyjności. Dzięki temu ich użytkownik może znacząco obniżyć koszty zakupu energii. Te najbardziej zaawansowane technologicznie drzwi oprócz technologii „anti-bimetal" posiadają zamek listwowy 5-punktowy , który gwarantuje doszczelnienie na całym obwodzie skrzydła dbając również o bezpieczeństwo domowników oraz termiko kompensacyjne, które rozwiązuje problem deformacji drzwi przy ich dużym nasłonecznieniu.

Więcej o: