Chcesz wymienić okna dachowe na nowe? Poznaj najlepsze rozwiązania

Rozwój technologiczny powoduje, że po wielu latach użytkowania okien ich wymiana jest konieczna. W tym artykule dowiesz się, jak sprawnie przeprowadzić ten proces.

Rozwój technologiczny powoduje, że po wielu latach użytkowania okien ich wymiana jest konieczna. W tym artykule dowiesz się, jak sprawnie przeprowadzić ten proces i na co powinieneś zwrócić uwagę, aby uniknąć niechcianych pomyłek oraz nadszarpnięcia domowego budżetu. Gdy zastosujesz się do naszych rad, odremontowane poddasze z pewnością zachwyci domowników!

Pamiętaj! Wymiana okien dachowych nie wiąże się z remontem całego poddasza, mimo że wygodniej to zrobić przy tej okazji lub w czasie renowacji dachu. Okna dachowe różnych producentów mają zbliżone standaryzowane rozmiary, dlatego bez trudu można wymienić inną markę okna dachowego na okno dachowe VELUX.

Jasne i dobrze oświetlone przestrzenieJasne i dobrze oświetlone przestrzenie VELUX

Jakie są zalety wymiany okien? 

Montaż dodatkowych okien dachowych przy okazji wymiany pozwoli na rozjaśnienie przestrzeni w twoim domu - dobrze oświetlone pomieszczenia są kluczowe w mieszkaniach, ponieważ podnoszą nie tylko komfort życia, ale dobrze wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Obecnie stawiamy sobie coraz większe wymagania, czego oczekujemy również po produktach, które mają służyć nam na co dzień. Wymiana starych okien dachowych na nowy, lepszy model pozwoli ci cieszyć się pełnią życia w swoim domu.  

Wymiana skośnych okien wiąże się również z szeregiem innych zalet, m.in. zmienia się estetyka pomieszczenia, więcej wpadającego światła optycznie powiększa pokój; termoizolacja w twoim domu ulegnie znaczącej poprawie, co przełoży się na mniejsze wydatki; dodatkowo najnowsze modele mogą być obsługiwane przez ciebie przez smartfona lub pilota dzięki funkcji inteligentnego domu. Marka VELUX pozwala na zastosowanie w twoich oknach czujników kontrolujących jakość powietrza, które poprawią jakość twojego życia. 

Wymiana okien dachowy poprawi estetykę w twoim domu!Wymiana okien dachowy poprawi estetykę w twoim domu! VELUX

Jakie są sposoby wymiany okien dachowych? 

Obecnie najnowsze okna dachowe możesz wymienić za pomocą 3 sposobów. Warto dowiedzieć się o każdym z nich, nawet jeśli montaż musi przeprowadzić fachowiec. W zależności od modelu oraz czasu montażu twojego okna specjalista dobierze najlepszą metodę. Wybierając produkty od VELUX, masz gwarancję nie tylko wysokiej jakości produktów, ale dodatkowych funkcji, które ułatwią ci życie: konstrukcja ThermoTechnology™ zachowa więcej ciepła, a system zaczepów ułatwi samodzielny montaż rolet okiennych. Jakie metody wymiany okien są możliwe? Z zachowaniem starej wnęki okiennej, z jej częściowym zachowaniem lub z jej całkowitą wymianą. 

Nowe wnęki okienne pozwolą ci na zatrzymanie ciepła w domuNowe wnęki okienne pozwolą ci na zatrzymanie ciepła w domu VELUX

Wymiana okien z zachowaniem wnęki okiennej 

Ten sposób to najkrótsza oraz najszybsza metoda. W tym przypadku istotna jest data montażu twoich okien dachowych, ponieważ po 2000 roku okna mocowane są znacznie głębiej, co poprawiło ich wygląd oraz pozwala na zachowanie jeszcze więcej ciepła w pomieszczeniu. Początkowa faza wymiana okien, zarówno w przypadku starszych, jak i nowszych modeli, przebiega podobnie. Dla okien sprzed 2000 roku potrzebny będzie renowacyjny kołnierz uszczelniający, a dla modeli późniejszych, np. generacji V21 lub V22 okien VELUX, wystarczy ten standardowy. Całość przebiega bardzo szybko i sprawnie. 

Montaż wnęki okiennej nie musi być czasochłonny!Montaż wnęki okiennej nie musi być czasochłonny! VELUX

Wymiana okien z częściowym zachowaniem wnęki okiennej 

To metoda zajmująca więcej czasu, ale przynosi lepsze efekty izolacyjne. Szczególnie polecana jest przy wymianie okien z lat 90., jeśli chcesz dodatkowo ingerować w wygląd wnęki okiennej. Ten sposób zapewni ci lepszą izolację oraz estetykę wnętrza. W tej metodzie należy przyciąć wnękę okienną o 3 cm, aby okno zostało osadzone głębiej, oraz zdemontować jej górną część. W tym czasie możesz uzupełnić ubytki oraz poprawić termoizolację. Wybierając ten sposób, maksymalnie wykorzystujesz i odnawiasz obecną wnękę, mając pewność, że wytrzyma jeszcze długi czas.  

Całkowita wymiana wnęki okiennej dostosuje okno do najnowszych standardówCałkowita wymiana wnęki okiennej dostosuje okno do najnowszych standardów VELUX

Wymiana okien wraz z wnęką okienną 

Pozornie jest to metoda najbardziej czasochłonna, ale dzięki temu dostosujesz głębokość montażu okna do obecnie panujących standardów i będziesz mieć pewność, że wszystko zostało przeprowadzone  prawidłowo. 

Okna oraz wnęki marki VELUX to gwarancja wysokiej jakości i oszczędności pieniędzy - odpowiedni montaż poprawia termoizolację w domu, a dzięki temu ciepło nie ucieka z pomieszczeń. Całość przebiega podobnie jak w przypadku poprzednich metod, jednak zanim montażysta przejdzie do instalacji, powinien wcześniej zamontować paroizolację BBX - zapobiegającą przedostawaniu się wilgoci. Wybierając gotowe wnęki VELUX, w zestawie otrzymujesz wszystkie niezbędne elementy do wykończenia i nie musisz wykonywać prac z płytami g-k. 

Jak znaleźć dobrego fachowca do tego zadania? 

Możesz zgłosić się samodzielnie do hurtowni materiałów budowlanych lub zapytać lokalnego wykonawcę o wycenę. Wyszukiwarki hurtowni oraz wykonawców dostępne na stronie www.velux.pl pomogą ci dotrzeć do właściwych specjalistów w twojej okolicy. Możesz również uzupełnić formularz na stronie  www.velux.pl/renoVator, a eksperci VELUX skontaktują się z tobą i pomogą przy doborze odpowiedniego typu okna dachowego, najwygodniejszego systemu otwierania, pakietu szybowego, a także rolet wewnętrznych i przesłon zewnętrznych, które dodatkowo podniosą komfort na poddaszu. Następnie otrzymasz satysfakcjonującą ofertę oraz umówisz się na dogodny termin, w czasie którego zostanie przeprowadzona wymiana starych okien dachowych na nowe.

Dowiedz się więcej na stronie VELUX.

Więcej o: