Myślisz, że w małej łazience nie ma miejsca na automatyczną suszarkę? Mylisz się

Wieszanie mokrego prania przez wielu z nas nie jest lubianym zajęciem. Marzymy, by z pralki wyjmować już suche rzeczy. Z pomocą przychodzi suszarka automatyczna. Wydawać by się mogło, że wstawienie kolejnego urządzenia do domu może stanowić nie lada wyzwanie, szczególnie w małej łazience. Nic bardziej mylnego! Nawet na małym metrażu zmieści się suszarka automatyczna, wystarczy wybrać model SLIM.

Suszenie prania to nieodłączna część domowych obowiązków. Na szczęście technologia idzie do przodu i wychodzi na przeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Jeśli masz dość potykania się o tradycyjną, metalową suszarkę na pranie, która nieestetycznie wygląda, pilnowania, by wywieszone na balkon lub taras nie zmokło w razie deszczu - pomyśl o zakupie suszarki automatycznej. Stanie się ona nieocenionym pomocnikiem w domu, zadba o porządek i pomoże zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Suszarka automatyczna - alternatywa dla suszenia prania na balkonie lub tarasieSuszarka automatyczna - alternatywa dla suszenia prania na balkonie lub tarasie Fot. Beko

Suszarka automatyczna to urządzenie o wielu zaletach. Jej posiadanie docenią szczególnie ci, którzy nie lubią wstawiać, suszyć i prasować odzieży. Nie da się ukryć, że im więcej domowników, tym więcej ubrań do prania. Suszarka bębnowa to ogromna oszczędność czasu - w tradycyjny sposób pranie potrafi schnąć nawet do 8 godzin, potrzebny jest też czas na jego rozwieszenie, zdjęcie oraz wyprasowanie. Urządzenie automatyczne pranie wysuszy w czasie 60-120 minut, a dodatkowo unikniesz wilgoci w pokoju. Same zalety!

Suszarka na pranie - ten model zmieści się w każdej łazience

Nie wszyscy dysponują dużym metrażem mieszkania, by pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty AGD ułatwiające codzienne obowiązki. Jeśli nie masz jeszcze w domu suszarki bębnowej, zastanów się dlaczego. Na pewno wydaje Ci się, że w małej łazience taki sprzęt się nie zmieści. Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Modele suszarek pełnowymiarowych mogą zająć w pomieszczeniu zbyt dużo miejsca, dlatego najlepiej wybrać model Slim, oferowany przez markę Beko. Kompaktowe rozmiary urządzenia: 46 cm głębokości, 60 cm szerokości oraz 85 cm wysokości z całą pewnością pozwolą na dopasowanie sprzętu do każdej wąskiej wnęki w łazience, pralni czy pomieszczeniu gospodarczym. Mimo zmniejszonej głębokości urządzenia zmieści się w niej 7 kg prania.

Na sprzęt o takim rozmiarze bez problemu znajdzie się miejsce w małej łazience, jeśli ustawisz suszarkę na pralce. Urządzenia ustawione jedno na drugim będą działały tak samo sprawnie. By zapewnić sobie komfort użytkowania, bezpieczeństwo oraz gwarancję, że podczas pracy urządzenia nic się nie stanie, warto zamontować dedykowany łącznik pralki z suszarką, który ustabilizuje sprzęt. Warto dodać, że suszarki marki Beko mają możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi bębna - dzięki temu dostosujesz sposób otwierania indywidualnie. Do polecanych modeli suszarek automatycznych Beko Slim zaliczamy: Beko DF7312GXW (z 15 programami dopasowanymi do różnych typów materiału oraz stopnia ich zabrudzenia) oraz Beko DF7434XRA (model z 16 programami, o wysokiej klasie energetycznej, który pozwoli zaoszczędzić na rachunkach.

Suszarka automatyczna - nieoceniony pomocnik w domowych obwiązkachSuszarka automatyczna - nieoceniony pomocnik w domowych obwiązkach Fot. Beko

Jak działa suszarka o kompaktowym rozmiarze?

Zasada działania urządzenia jest prosta. Mokre rzeczy wkładamy do suszarki, a strumień gorącego powietrza suszy odzież. Następnie powietrze trafia do filtra, zostaje oczyszczone i wydostaje się na zewnątrz, dzięki metodzie kondensacji. Ciepły nawiew powietrza nie zmienia koloru, ani nie odkształca materiału ubrań, unikniemy także śladów po sznurku czy klamerkach, które powstają podczas suszenia prania na tradycyjnej suszarce.

Po zakończonym suszeniu wystarczy opróżnić zbiornik z zebranej wody. Niektóre modele suszarek bębnowych mają także funkcję zimnego nadmuchu powierza - nadaje ono wypranym rzeczom świeżego zapachu i eliminuje największe zagniecenia.

Suszarka bębnowa - zadba o ubrania, pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i ułatwi domowe obowiązkiSuszarka bębnowa - zadba o ubrania, pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i ułatwi domowe obowiązki Fot. Beko

Martwisz się, że suszarka będzie głośno pracowała? Bez obaw. Maksymalna głośność pracy urządzeń z linii Slim to jedynie 65 dB, można to porównać do natężenia dźwięku rozmowy. Śmiało możesz ustawiać czas pracy suszarki automatycznej nawet w porze drzemki dziecka lub w nocy. Wybierając urządzenie do swojej łazienki warto wybrać model energooszczędny. Urządzenia z serii Slim marki Beko wbudowaną mają pompę ciepła, która umożliwia odzyskanie części energii z cyklu pracy urządzenia, a tym samym przekłada się na mniejszy pobór mocy. Ogromnym atutem urządzenia jest fakt, że nie wymaga ona podłączenia do kanalizacji, dzięki czemu możliwe jest ustawienie sprzętu w dowolnym pomieszczeniu w domu.

Więcej o: