Higieniczna czystość i dłuższa trwałość ubrań? Wiemy, jak to osiągnąć!

Pranie w wysokiej temperaturze, wirowanie, prasowanie. Te wszystkie czynności niszczą nasze ubrania, przez co nie możemy cieszyć się nimi przez długi czas. Jak zachować piękny wygląd tkanin, dbając zarazem o ich czystość, nie zapominając o aspekcie ekologicznym? Podpowiadamy!

Czy wiesz, że w samej UE co roku powstaje kilka milionów ton odpadów tekstylnych? Jest to ogromna ilość, ale każdy z nas może starać się temu zapobiec. Jednym z najskuteczniejszych i najłatwiejszych sposobów jest odpowiednie dbanie o odzież tak, aby została z nami przez jak najdłuższy czas. Pomogą nam w tym nowoczesne urządzenia, które każdy z nas może mieć w swoim domu.

Zestaw idealny - pralka i suszarka LG z linii Vivace

Te urządzenia przede wszystkim zapewniają nam higieniczną czystość ubrań. Do tego zabijają alergeny i bakterie bez konieczności stosowania środków chemicznych! Pralka LG z technologią parową, dzięki programowi Allergy Care, który posiada certyfikat BAF (British Allergy Foundation), przyniesie ulgę alergikom. Usuwa do 99,9% alergenów i roztoczy kurzu domowego z ubrań oraz pościeli. Producent zapewnia też, że po praniu zauważymy aż o 30% mniej zagnieceń na ubraniach.  Dzięki zastosowanej w urządzeniu sztucznej inteligencji oraz nowoczesnym rozwiązaniom zadbasz o swoje ubrania, przedłużając ich trwałość. Warto wspomnieć między innymi o funkcji AI DD™ (AI Direct Drive), która zapewnia optymalne ruchy piorące, dobierając je do rodzaju materiału. Dodatkowo dużo skuteczniej niż standardowe pralki chroni tkaniny. Dzięki temu ta pralka będzie idealna do delikatnych ubrań wykonanych z wełny czy kaszmiru.

Dużym ułatwieniem jest też aplikacja LG ThinQ, która pozwala na zdalne włączenie urządzenia czy sprawdzenie, ile czasu pozostało do zakończenia prania. Możesz też pobierać dodatkowe programy prania ze swojego smartfona.

suszarka LG Vivancesuszarka LG Vivance fot. mat. promocyjne

Suszarka LG to niezawodne uzupełnienie opisanej pralki. Te urządzenia można ustawić obok siebie lub na sobie za pomocą łącznika znajdującego się na wyposażeniu suszarki albo przy użyciu bardziej rozbudowanego łącznika (dostępnego jako dodatkowe akcesorium), który może służyć za półkę. Suszarka LG również została wyposażona w program Allergy Care, a także funkcję ochrony tkanin. Plusem jest to, że nie musimy jej regularnie czyścić. Dzięki zautomatyzowanej opcji oczyszczania skraplacza wszystkie znajdujące się tam zanieczyszczenia są regularnie eliminowane. Suszarka odbiera też informacje na temat cyklu od pralki dzięki Wi-Fi, a następnie dobiera najlepszy cykl suszenia dla twoich ubrań.

pralkapralka fot. LG Vivance

#ZadbajOToCoNosisz – świadome korzystanie i dbanie o odzież

Ubranie nosimy średnio 10 razy, zanim je wyrzucimy. Jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji, trwałość odzieży można zwiększyć. Misją marki LG jest szerzenie wiedzy o świadomym korzystaniu z odzieży. Stąd wziął się pomysł na kampanię #ZadbajOToCoNosisz. Firma dzieli się w niej między innymi sposobami na pro-ekologiczne pielęgnowanie ubrań oraz poradami dotyczącymi ich użytkowania i prania. Małe zmiany mogą przynieść spektakularne efekty dla nas i dla naszej Planety.

Więcej o: