Drzwi przesuwne - rozwiązanie nie tylko do małych mieszkań

Przesuwane drzwi nie tylko oszczędzają miejsce, ale też nadają pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Ich estetyka sprawi, że bez problemu dopasujesz je do różnych wnętrz. Gdzie najlepiej zamontować przesuwane drzwi i jakie wybrać? Podpowiadamy!

Drzwi przesuwane – komfort w twoim mieszkaniu

Drzwi wewnętrzne są jednym z najważniejszych elementów każdego domu. To one wpływają na wygląd pomieszczenia, ale też wyznaczają funkcjonalność twojej przestrzeni. Ważne jest ich odpowiednie dobranie. Nie liczy się tylko estetyka, ale też praktyczność.

Drzwi przesuwane, jak sama nazwa wskazuje, przesuwają się wzdłuż ściany. Ich ruch nie jest możliwy do przodu, a więc drzwi nie otwierają się na "pokój". Największą zaletą takich drzwi będzie więc oszczędność miejsca. Właśnie z tego powodu tego typu drzwi wewnętrzne są wybierane w małych mieszkaniach. Jednak to nie oznacza, że w większych przestrzeniach drzwi nie mają zastosowania! Wręcz przeciwnie – przesuwane mogą stać się ruchomymi ścianami, oddzielającymi pomieszczenia. To pozwala zachować przestrzenność mieszkania (lub domu), ale też uwzględnia aspekt wizualny.

Jakie drzwi przesuwane wybrać?

Drzwi przesuwane mogą być montowane na kilka sposobów. Jednym z popularniejszych są drzwi, które działają z pomocą systemów naściennych, w których zamontowane są prowadnice. Takie właśnie są drzwi Movi i Naścienne Premium z oferty marki Pol-Skone.

Drzwi Movi to produkt dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Drzwi zamontowane są w systemie bezprzylgowym. Zbudowane są z ramiaka drewnianego obłożonego dwiema gładkimi płytami HDF o powierzchni ECO TOP, LAMISTONE CPL, SILKSTONE, laminowane, fornirowane i malowane. Nominalna grubość skrzydła wynosi 40 mm. To drzwi, które przypadną do gustu prawdziwym estetom. Nie widać ich mechanizmu działania, który jest sprytnie ukryty pod drzwiami. Model Movi będzie pasować do przestrzeni nowoczesnych. Dobrze odnajdzie się też w pomieszczeniach boho lub comfy.

Wydawać by się mogło, że decydując się na montaż drzwi przesuwanych, trzeba mieć „zapas ściany", tak aby skrzydło mogło swobodnie się przesuwać. Tak jest, jeżeli wybierzemy drzwi z prowadnicą naścienną. Jeśli jednak szukasz innego, ekonomicznego rozwiązania do mieszkania, zdecyduj się na drzwi przesuwane do zabudowy, które z pomocą specjalnego mechanizmu „chowają się" w ścianie. Takie drzwi są idealnym rozwiązaniem w małej kuchni, łazience, ale też w pomieszaniach, w których potrzebujesz miejsca, np. na stół lub sprzęty AGD. To też świetne rozwiązanie do mikroskopijnej garderoby. Drzwi do zabudowy są nieco droższe, ale mimo wszystko ułatwiają aranżowanie każdej przestrzeni.

System MOVISystem MOVI Fot. POL-SKONE

W jakich pomieszczeniach dobrze wyglądają drzwi przesuwane?

Drzwi przesuwane odnajdują się nie tylko w industrialnych, surowych mieszkaniach, ale też w tych nieco cieplejszych, ale z nowoczesnym sznytem. Przesuwane drzwi to także świetne dopełnienie mieszkania w stylu retro czy vintage. Jeżeli lubisz kolorowe pomieszczenia, ale chcesz zachować równowagę w ich wystroju – wybierz klasyczne drewniane drzwi przesuwane pod zabudowę. Dzięki temu zachowasz dużą ilość miejsca, ale nie stracisz też możliwości aranżacji swoich pokoi według stylu, który wybierzesz. 

Więcej o: