Jak wykorzystać ogród do przygotowywania posiłków na grillu i nie tylko?

Nadchodzi czas, w którym możemy cieszyć się wolną przestrzenią, kontaktem z naturą, świeżym powietrzem. Ci, którzy mają własny dom, ogród, działkę, mogą zyskać właśnie jeszcze więcej okazji, by cieszyć się możliwością przebywania poza czterema ścianami. Fiskars ma bowiem do zaproponowania świetnie zaprojektowaną, niezwykle trwałą kolekcję naczyń i akcesoriów kuchennych Norden Grill Chef do gotowania w plenerze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy mogli gotować na wolnym ogniu, piec i smażyć. Warzywa, naleśniki, ryby, ale i tradycyjne kiełbaski, hot-dogi, hamburgery będą smakować lepiej, jeśli do ich przyrządzenia zastosujemy profesjonalne rozwiązania czerpiące to, co najlepsze z nordyckiej kultury.

Wiosną więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Po długiej zimie chcemy wykorzystać każdą okazję, by złapać nieco promieni słońca, nacieszyć się rodziną i bliskimi. To czas, w którym osoby posiadające dom z ogrodem, działkę rekreacyjną, własny skrawek ziemi, mogą wreszcie nacieszyć się odrobiną osobistej przestrzeni. Ogród można wykorzystać nie tylko po to, by się w nim relaksować – zaznając bliskiego kontaktu z naturą, czytając książkę, czy słuchając muzyki. Ogród to również idealna przestrzeń do spędzania czasu wspólnie. A najlepszą okazją do spotkań jest wspólny posiłek. A ten przyrządzany na wolnym powietrzu, przygotowywany często wspólnie, przy rozmowach i żartach, smakuje jeszcze lepiej.

Grillować można w zasadzie wszystko. Jedni wolą klasyczne mięso, inni warzywa, jeszcze inni nie mogą doczekać się na domowej roboty hamburgery, czy hot-dogi. Możliwości, jakie dają nam kuchenne przepisy jest całe mnóstwo, ale o jednym elemencie przepisu na udane danie warto pamiętać w szczególności. Chodzi o naczynia, akcesoria, narzędzia, dzięki którym z przygotowaniem potraw poradzimy sobie sprawnie i bezpiecznie.

Ogród to nie tylko przestrzeń na grilla. Gotuj na wolnym powietrzu dzięki rewolucji Fiskars

Stworzenie rozwiązania, które będzie trwałe, estetyczne i ergonomiczne nie jest takie łatwe. Po raz kolejny okazuje się, że w projektowaniu przydaje się doświadczenie. Fiskars, firma, której historia sięga roku 1649, z pewnością je ma. Jest specjalistą od produktów wysokiej jakości i zrównoważonego, a zarazem intuicyjnego projektowania. Tworzy produkty, które pozwalają podążyć za pasjami i uczynić codzienne życie przyjemniejszym oraz bardziej aktywnym.

Firma o tak wielkiej tradycji chce, by Polacy mogli jeszcze bardziej cieszyć się korzystaniem z otwartej przestrzeni. Dlatego zachęca, by na wolnym powietrzu nie tylko grillować  "od święta", ale i gotować. I to regularnie. Fiskars stworzył całą gamę akcesoriów kuchennych, z którymi takie spędzanie wolnego czasu będzie przyjemnością. Zdrowe, świeże jedzenie, przygotowane z bliskimi na wolnym powietrzu, wniesie do naszego życia nowoczesność i tak przydatną odmianę. Wystarczy skorzystać z naczyń Norden Grill Chef. I grill, i otwarty ogień wystarczą, by stał się pełnowymiarową kuchnią. Ugotujemy, usmażymy, a nawet upieczemy. Warto podkreślić, że garnek wykorzystywany może być także w domu – jest dopasowany do kuchni tradycyjnych, indukcyjnych, ceramicznych i gazowych.

materiał promocyjny

Kolekcja naczyń Norden Grill Chef, która każdego zmieni w szefa ogrodowej kuchni, wykonana jest z niezwykłych materiałów. Mamy tu i żeliwo, i stal nierdzewną, i wiele bardzo przemyślanych, przetestowanych w praktyce udogodnień. Jednym z głównych elementów zestawu jest żeliwny garnek Norden Grill Chef o średnicy 30 cm z pokrywką.

materiał promocyjny

Nie tylko żeliwo zapewnia tu idealną temperaturę, ale i unikalna powłoka mineralna Thermium™.Autorskie, wyjątkowe rozwiązanie, które podnosi trwałość, ułatwia pielęgnację i czyszczenie, sprawia też, że dania nie przywierają, a my nie tracimy czasu na odrywanie smażonego mięsa od dna. Garnek wytrzyma wiele, jest odporny na temperaturę 270 stopni (bliżej pieca hutniczego, niż tego, do czego przyzwyczaja nas grill).  Innym elementem zestawu jest Norden Grill Chef koszyk. To prawdziwy sekret szefa kuchni. Atutem jest jego wielofunkcyjność. Możemy go użyć i do grillowania, i do przygotowywania składników, z którymi obchodzić trzeba się delikatnie. Posłuży i jako parowar (chrupkie, świeże, zdrowe warzywa wreszcie będą na wyciągnięcie ręki) i jako durszlak (makarony na świeżym powietrzu? Brzmi ekscytująco!).  Całości dopełnia żeliwny Norden Grill Chef talerz (również o średnicy 30 cm).

materiał promocyjny

Dzięki niemu nasz ogród, działka, czy inna wolna przestrzeń, staną się miejscem przyrządzenia idealnych naleśników, ryb, warzyw. Dwie warstwy emalii i unikalna obróbka mineralna Thermium™ sprawiają, że powierzchnia do gotowania jest bardzo łatwa do czyszczenia i konserwacji. Projektanci zadbali też o praktyczność i bezpieczeństwo. Wygodne, pewne uchwyty, nóżki zapewniające stabilność podczas podawania posiłków, to niewątpliwe zalety. Wszystkie elementy systemu Norden Grill Chef można ustawiać jeden na drugim, co zapewnia łatwe i kompaktowe przechowywanie. Co więcej, naczynia sprzedawane są oddzielnie, więc możesz dobrać elementy pojedynczo i samodzielnie skompletować swój wymarzony zestaw.

Ogród wykorzystać można też na wiele innych sposobów. To idealne miejsce, by aktywnie bawić się z dziećmi, uprawiać sport, jogę, a nawet wsiąść na stacjonarny rowerek lub rozłożyć mobilną bieżnię. Dobry posiłek z naturalnych składników z pewnością nastroi nas dobrze do tego, by na powietrzu przebywać jeszcze częściej. Warto wykorzystać możliwości, które daje nam aura, do maksimum. Ogród może stać się naszym drugim domem, a rozwiązania Fiskars pomogą, by było to wygodne i praktyczne.

Przybory Fiskars sprawdzą się w kuchni

W grillowym narzędziowniku znaleźć powinny się między innymi szczypce Norden Grill Chef. Jedno spojrzenie wystarczy, by dostrzec, że został nie tylko wyprodukowany, ale i według przemyślanej idei. Skandynawski design inspirowany naturą widać tu jak na dłoni. Fiskars Norden Grill Chef to seria akcesoriów, która wywodzi się z tradycyjnego rzemiosła. Odniesienia do nordyckiej kultury są tu bardzo wyraźne. Wysoka jakość materiałów zapewnia najdoskonalsze doznania estetyczne – jakże harmonijne z pięknem natury. Dzięki świetnym materiałom możemy liczyć też na wyjątkowo wysoką trwałość. Mamy tu stal nierdzewną połączoną z unikalnym uchwytem wykonanym z precyzyjnie dobranego drewna poddanego wcześniej obróbce cieplnej. Wybór brzozy nie był tu przypadkiem – pochodzi ona z lasów zarządzanych według najwyższych standardów.

materiał promocyjny

Warto przyjrzeć się tu detalom, o które zadbał Fiskars. Pięknie uwidocznione usłojenie drewna i naturalne różnice w kolorystyce podkreślają unikatowość narzędzia. Jest ono efektem pracy rzemieślników, a nie tylko automatycznych robotów odlewających plastikową formę. Są tu ząbkowane krawędzie, zapewniające pewny chwyt i wygodna pętla ułatwiająca przechowywanie. Każdy, kto korzystał z takiego rozwiązania, powie, że to praktyczne. Idealnym dopełnieniem do szczypiec będzie szpatuła Norder Grill Chef. Jeden z brzegów jest ząbkowany, a kształt łopatki dostosowany do funkcji obracania różnego rodzaju żywności. Szpatułę i szczypce, jak całą serię produktów, łatwo umyć ręcznie. Przybory nadają się też do recyclingu.

materiał promocyjny

Całości dopełniają inne akcesoria kuchenne. Wśród nich wyróżnia się Norden Grill Chef łyżka drewniana, zaprojektowana według skandynawskiej tradycji, w zgodzie z naturą. Jest długa (a więc praktyczna), wykonana z mocnego drewna dębowego, jednego z najtrwalszych gatunków. Do kompletu warto zaopatrzyć się w szpatułę drewnianą Norden Grill Chef. Podobnie jak łyżka, sprawdzi się i przy grillowaniu, i przy tradycyjnym gotowaniu czy serwowaniu potraw. Jest bezpieczna dla powierzchni powlekanych. Tak jak wiele innych produktów Fiskars zapewnia optymalną równowagę i komfort użytkowania.

Świeża kuchnia na świeżym powietrzu. Sięgnij po rozwiązania Fiskars

W kuchni, czy to tej w ogrodzie, czy to tej w domu, można wykorzystać inne produkty Fiskars, których jest wyjątkowo dużo. I każdy stworzono według tych samych przemyślanych zasad dotyczących ergonomii, trwałości, łatwości czyszczenia, materiałów, a nawet ekologii. W naszej kuchni więc mogą  zawitać nie tylko garnki, patelnie, noże, ale i łyżki, pędzle, trzepaczki, tarki, skrobaczki, krajalnice czy pojemniki.  Zaprojektowane w skandynawskim duchu, z dbałością o szczegóły, estetykę, funkcjonalność.

Dzięki rozwiązaniom Fiskars możemy uczynić nasze życie pełniejszym. Wykorzystać do maksimum możliwości, jakie daje nam posiadanie własnego ogrodu, domu, działki. Dzięki naczyniom i przyborom kuchennym z serii Norden Grill Chef spędzimy więcej czasu z bliskimi, będziemy mieli więcej okazji do spotkań towarzyskich. Rozwiązania Fiskars to również szansa na lepsze, bardziej różnorodne, zdrowsze jedzenie, częstszy kontakt z przyrodą, słońca, świeżego powietrza, więcej radości z życia. Takiego pomocnika w kuchni, jakim jest Fiskars, na pewno warto mieć!

Materiał promocyjny marki Fiskars.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.