Wciąż odkładasz zakup materaca na odległe "kiedyś"? Black Friday to TEN moment

Sen jest jednym z kluczowych elementów oddziałujących na nasze samopoczucie, na to jak funkcjonujemy i jakie podejmujemy decyzje. Na jakość snu wpływa nie tylko to, ile śpimy, ale i to, w jakich warunkach to robimy. A podstawą dobrego wypoczynku jest porządny materac.

Higiena snu ma znaczenie

Sen ma olbrzymi wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. To czas odpoczynku i regeneracji, wpływa na nasz dobrostan, zdrowie fizyczne i psychiczne. Jednak musimy zadbać nie tylko o to, aby po prostu położyć się spać, ale i o jakość tej czynności. Pomocne będą nawyki, które korzystnie wpływają na higienę snu. To m.in.:

 • harmonogram snu, czyli kładzenie się i wstawanie o tej samej porze,
 • słuchanie organizmu - jeśli otrzymamy sygnał, że pora spać, nie przeciągajmy tej chwili w nieskończoność,
 • relaksująca rutyna przed snem - kąpiel, medytacja, ciekawa lektura - wszystko to, co sprawia nam przyjemność,
 • wyłączenie elektroniki, brak kontaktu z niebieskim światłem przed snem,
 • unikanie przed snem stresujących, angażujących rozmów, czynności itp.,
 • regularna aktywność fizyczna,
 • ograniczenie (lub całkowite unikanie) drzemek w ciągu dnia,
 • ograniczenie spożycia kofeiny, alkoholu, obfitych, tłustych posiłków (przede wszystkim na kilka godzin przed położeniem się spać),
 •  komfortowe warunki: ciemne i ciche pomieszczenie, odpowiednia temperatura, ale i dopasowane do ciała produkty, takie jak poduszka czy materac.

Materiał promocyjny

Materac na wagę złota

Jaką poduszkę wybrać? Jaki materac zapewni najlepszą jakość snu? Ile ludzi, tyle samo odpowiedzi. Jedni powiedzą, że sprawdzi się tylko poduszka do spania na plecach i twardy materac, inni wybiorą olbrzymią, puszystą poduszkę i miękki materac. Pewne jest jedno - te produkty wpływają na jakość snu oraz na nasz komfort po przebudzeniu (w końcu nikt nie chce budzić się obolały), a dobranie ich do osobistych preferencji (pozycji, w której śpimy, ale i np. do budowy naszego ciała - wagi, wzrostu) ma znaczenie.

O czym warto pamiętać? Materac, poduszka i kołdra to elementy, które warto regularnie wymieniać. Stare, "wyleżane" produkty nie będą zapewniały takiego samego komfortu jak tuż po zakupie. Brak odpowiedniego podparcia to nie tylko gorszy sen (nie możemy zasnąć, wiercimy się, chcąc znaleźć dobrą pozycję), ale i bóle pleców, szyi czy ramion. Wybierając produkty do spania, warto pomyśleć nie tylko o ich cenie.

Na co zwrócić uwagę, szukając materaca? Ważne elementy to m.in. twardość i sprężystość, zapewniające odpowiednie wsparcie kręgosłupa, materiał, który zapewni komfort termiczny i sprawi, że nie będziemy budzić się spoceni, zdejmowany pokrowiec, który pomoże zadbać o czystość.

Black Friday to idealny czas na zmiany!

Doskonale wiesz, że dobrze dobrany, porządny materac wpływa na jakość snu, ale wciąż - głównie ze względu na ograniczony budżet - nie wymieniasz na lepszy model tego, który masz? Black Friday to doskonały moment, aby wprowadzić zmiany! Beztroski sen odkryjesz dzięki produktom Emma - to przede wszystkim dokładnie przebadany i wielokrotnie nagradzany materac Emma Original, ale i akcesoria, takie jak poduszki, kołdry, ochraniacze i toppery. Materac Emma Original jest rozwiązaniem dla wszystkich, ponieważ jest hybrydowy, dostosowuje się do każdej sylwetki i wagi, a także zawiera sprężyny kieszeniowe oraz piankę pamięciową. Z okazji Black Friday na stronie internetowej producenta znajdziesz atrakcyjne rabaty, od - 70 proc. na wszystko!

Materiał promocyjny

Tegoroczna promocja to idealna okazja, aby wymienić materac na taki, który naprawdę poprawi jakość twojego snu. Emma Original Hybrid to:

 • hybrydowy materac, który dopasowuje się do ciała,
 • siedem stref komfortu,
 • oddychający, łatwy w praniu pokrowiec,
 • odpoczynek w ekologiczny sposób, przyjazny dla środowiska,
 • najczęściej nagradzany materac w Europie.

Produkty marki Emma to doskonale zaprojektowane rozwiązania oraz bezpłatna wysyłka i zwrot, 10 lat gwarancji oraz sto nocy próbnych. A z okazji Black Friday także od -70 proc. na wszystko! Materac, a może poduszka lub kołdra? Sprawdź sam, jak możesz odmienić jakość swojego snu, bez rujnowania portfela.

Więcej promocji znajdziesz na stronie: www.emma-materac.pl/promocja

Materiał promocyjny marki Emma.

Copyright © Agora SA