Urządzamy przytulną sypialnię na chłodniejsze dni
Kolory do przytulnej sypialni
Wrażenie ciepła i przytulności zapewnią nam kolory natury - beże, kolory kamieni i brązy. Nie bójmy się jednak delikatnych szarości w sypialni oraz bieli. Zawsze je można przełamać barwami naturalnego drewna. Z mocnych kolorów lepiej zrezygnować, można natomiast je przemycić w dodatkach. Bardziej stonowane barwy zapewnią nam dobry odpoczynek, w ich towarzystwie lepiej się wyciszamy przed snem. Dlatego kontrastujące zestawienia barwne lepiej pozostawić dla innych przestrzeni.
Miękkie tkaniny do sypialni
Dzięki miękkim i puszystym tkaninom sypialnia stanie się ciepła i przytulna. Warto zainwestować w poduszki, narzuty, koce i zasłony. Niemniej ważna jest sama pościel. [ Zobacz wybór pościeli >> ] W przytulnej sypialni mile widziany jest także tapicerowany zagłówek, który dodatkowo ociepli wnętrze. Nie zapominajmy o podłogach w sypialni. Największy komfort zapewni nam wykładzina bądź drewno. Unikaj natomiast posadzki kamiennej i płytek ceramicznych. Warto także zainwestować w miękki dywan bądź chodniczki, które ułożymy po obu stronach łóżka.
Właściwe oświetlenie sypialni
Przytulną atmosferę kreuje także światło. W sypialni nie powinno być zbyt jasne i ostre. Można tu z powodzeniem zrezygnować z górnego oświetlenia, na rzecz lamp i lampek stojących. W sypialni powinny się także znaleźć lampki nocne, tuż przy łóżko, które dostarczą światła, gdy będziemy chcieli poczytać przed snem. W przytulnej sypialni powinny się także znaleźć świece i lampiony.
Ciepło przez cały rok
Wszystkie zabiegi dekoracyjne na nic się jednak zdadzą jeśli nie zadbamy o właściwe ogrzanie naszej sypialni. Grzejnika w tym pomieszczeniu nie należy niczym zasłaniać. Zresztą już nie trzeba się go wstydzić. Nowe modele mogą się okazać dodatkową ozdobą pokoju.
-
Spryskaj tym pomidory, a unikniesz zarazy. Prosty i naturalny oprysk z kuchennych składników
-
Oszczędzaj wodę, podlewaj mądrze i niech twój ogród zachwycaMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Idą po Koronę Wodospadów! Zespół z Polski chce zdobyć dziesięć najwyższych wodospadów na świecieMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Twoja piwonia nie kwitnie? Oto niezawodny sposób na ten problem. Wystarczy kilka kropel
-
Wyposażenie ogrodu. Jakich elementów nie może w nim zabraknąć?
- Twój rododendron nie kwitnie i zastanawiasz się dlaczego? Zobacz czy nie popełniasz tych błędów
- Tak wygląda najdroższy kwiat na świecie! Kosztuje więcej niż niejeden dom, a biją się o niego ludzie
- Stylowy piknik z dodatkami z Pepco. Są ładne, praktyczne i tanie. Podobne rzeczy w Lidlu
- Meble tarasowe z palet to prawdziwy HIT na Tiktoku! Zrobisz je samodzielnie w domu
- Gnojówka z pokrzywy daje pozytywnego "kopa" roślinom, ale czy wszystkim? Zobacz, do jakich można ją stosować