Urządzamy przytulną sypialnię na chłodniejsze dni

Ciepłe dni odchodzą. Przy chłodniejszej aurze nie ma nic przyjemniejszego niż zatopić się w ciepłej pościeli. Przytulna sypialnia zapewni nam ukojenie w czasie jesiennych szarug. Podpowiadamy, jak ją urządzić.

Kolory do przytulnej sypialni

Wrażenie ciepła i przytulności zapewnią nam kolory natury - beże, kolory kamieni i brązy. Nie bójmy się jednak delikatnych szarości w sypialni oraz bieli. Zawsze je można przełamać barwami naturalnego drewna. Z mocnych kolorów lepiej zrezygnować, można natomiast je przemycić w dodatkach. Bardziej stonowane barwy zapewnią nam dobry odpoczynek, w ich towarzystwie lepiej się wyciszamy przed snem. Dlatego kontrastujące zestawienia barwne lepiej pozostawić dla innych przestrzeni.

Miękkie tkaniny do sypialni

Dzięki miękkim i puszystym tkaninom sypialnia stanie się ciepła i przytulna. Warto zainwestować w poduszki, narzuty, koce i zasłony. Niemniej ważna jest sama pościel. [ Zobacz wybór pościeli >> ] W przytulnej sypialni mile widziany jest także tapicerowany zagłówek, który dodatkowo ociepli wnętrze. Nie zapominajmy o podłogach w sypialni. Największy komfort zapewni nam wykładzina bądź drewno. Unikaj natomiast posadzki kamiennej i płytek ceramicznych. Warto także zainwestować w miękki dywan bądź chodniczki, które ułożymy po obu stronach łóżka.

Właściwe oświetlenie sypialni

Przytulną atmosferę kreuje także światło. W sypialni nie powinno być zbyt jasne i ostre. Można tu z powodzeniem zrezygnować z górnego oświetlenia, na rzecz lamp i lampek stojących. W sypialni powinny się także znaleźć lampki nocne, tuż przy łóżko, które dostarczą światła, gdy będziemy chcieli poczytać przed snem. W przytulnej sypialni powinny się także znaleźć świece i lampiony.

Ciepło przez cały rok

Wszystkie zabiegi dekoracyjne na nic się jednak zdadzą jeśli nie zadbamy o właściwe ogrzanie naszej sypialni. Grzejnika w tym pomieszczeniu nie należy niczym zasłaniać. Zresztą już nie trzeba się go wstydzić. Nowe modele mogą się okazać dodatkową ozdobą pokoju.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zobacz wideo
Więcej o: