Szara kuchnia. 22 modne aranżacje

Szara kuchnia należy do najczęściej wybieranych w Polsce kolorów kuchni. Doceniliśmy dyskretny urok szarości. Te kuchnie to potwierdzają.

Szara kuchnia wcale nie jest nudna i nieciekawa. Wręcz przeciwnie. Szare meble kuchenne są nowoczesne i wyrafinowane, a do tego szarość ma mnóstwo odcieni i dobrze się komponuje z nieoczywistymi barwami, jak słoneczny żółty. Pozwala to na stworzenie wielu interesujących aranżacji. Zebraliśmy 22 kuchni z szarymi meblami kuchennymi. Są tu zarówno kuchnie w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym, skandynawskim i vintage. Wszystkie wyróżnia wyrafinowany kolor. Zobacz i wybierz kuchnię swoich marzeń.

Kuchnia biało szara

fot. Rafał Lipski

W małych kuchniach idealnym kolorem dla mebli jest kolor biały.  Jeśli dodamy szare blaty i szare szafki górne kuchnia będzie wyglądać świetnie.

Biała kuchnia. 8 modnych i pomysłowych kuchni w kolorze białym

Szara kuchnia IKEA

Fot. Ikea

Jeśli zdecydujemy się na zakup szarej kuchni warto skorzystać z oferty Ikea. Kompletna kuchnia z blatami, półkami, szufladami, zlewem, baterią i syfonem KNOXHULT kosztuje obecnie ok. 1200 zł. Sprzęt gospodarstwa domowego trzeba dokupić oddzielnie.

Półki w kuchni na kilka sposobów

Szara kuchnia z drewnianym blatem

fot. Monika Lewandowska/Phototapeta

Kuchnia w odcieniach szarości i stali wydaje się zimna.  Blaty z drewna czy z laminatu z drewnianą okleiną  skutecznie ocieplą wizualnie takie wnętrze. 

Szara kuchnia jakie dodatki

Szare kuchnie kochają wszystko co błyszczy srebrzystym połyskiem. Warto to wykorzystać wyposażając kuchnię w sprzęt AGD w kolorze : chrom lub inox.

Fot. Ceramstic

Do szarych błyszczących frontów idealnie pasują surowe betonowe płytki. W tym wnętrzu sprawdziło się drewno: na podłodze i na ścianach. Przesadą by było zastosowanie drewnianych blatów dlatego zastosowano blaty w kolorze białym. Jako dodatki świetnie prezentują się miedziane detale oraz czarne meble i AGD.

Fot. GTV

Zestawienie szarych frontów z drewnianym blatem pozwala poszaleć kolorystycznie przy wyborze AGD. Kolor żółty wybiorą Ci, którzy pragną nieco ekstrawagancji.

Fot. Tubadzin

W kuchniach o szarej kolorystyce sprawdzą się ceglane ściany - jako kolorystyczny kontrapunkt.

Fot. Trufle Mozaiki

Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie różnokolorowej mozaiki nad strefą roboczą w kuchni. 

Kuchnia czerwono szara

Kuchnia w kolorystyce czerwono szarej to bardzo dobre zestawienie. Jeśli zdecydujemy się na taki dobór kolorów warto pamiętać by czerwone szafki znajdowały się na dole, a szare na górze. Do czerwonych frontów pasują białe i szare blaty oraz czarne urządzenia AGD.

Fot. Technistone

Więcej o: