Zielone dodatki do kuchni

Kolor zielony w kuchni wnosi świeżość. Szczególnie pasuje do białych mebli kuchennych ale nie tylko. Wybraliśmy 22 zielone dodatki, które warto mieć w swojej kuchni.

Jeśli chcesz wprowadzić kolor zielony do swojej kuchni, zdecyduj się na zielone dodatki. Misa, czajnik czy stołek w tym odcieniu wyglądają radośnie i świeżo. Zieleń kojarzy się w końcu z naturą, ogrodem, warzywami. W ofercie polskich sklepów z wyposażeniem wnętrz jest szeroka gama drobnych mebli, akcesoriów, naczyń kuchennych i sprzętu AGD w niemal każdym odcieniu zieleni, od jasnego po ciemny.

Już drobny akcent w kolorze trawy, np. solniczka, będzie się wyróżniał w monochromatycznej aranżacji kuchni. A kolor ten pasuje do bieli, czerni, beżu, szarości, żółtego i niektórych odcieni błękitu. Na zasadzie kontrastu można go też zestawić z czerwonym lub pomarańczowym.

Zielony najmodniejszy kolor do wnętrz

W kolor zielony do kuchni warto zainwestować w tym roku. Instytut Pantone wybrał tą barwę kolorem roku 2017, a konkretnie odcień greenery, czyli świeży i nasycony. Uzasadniono, że jest to kolor o pozytywnym działaniu i symbolice, a takich potrzebujemy we współczesnych niespokojnych czasach. Jesteśmy dokładnie tego samego zdania. Warto się otaczać kolorem zielonym we wnętrzach, gdyż ma na nas pozytywny wpływ.

Zielone dodatki w kuchni sprawią, że będziemy bardziej energetyczni i pozytywnie nastawieni do wykonywanych czynności, nawet jeśli miało to by być zmywanie. Kolor ten wzmaga także nasza koncentrację. Dlatego nie wahajcie się i kupujcie zielone dodatki i akcesoria kuchenne. Z pewnością nie pożałujecie.

Więcej o: