TEKA EBON Elegancja w prostej linii

Słynny architekt Frank Lloyd Wright określił kuchnię jako „serce domu”. To nie tylko miejsce, gdzie przygotowuje się posiłki, lecz także centrum rodzinnego życia. Dlatego szczególnie ważna jest w niej funkcjonalność oraz miła atmosfera, kreowana między innymi przez styl elementów wyposażenia. Nowa linia piekarników i kuchenek mikrofalowych TEKA EBON wychodzi naprzeciw potrzebom klientów szukających bezpiecznych i niezawodnych produktów w przystępnej cenie. Zadbano w niej o ponadczasowe wzornictwo, które wyróżnia elegancki minimalizm i proste linie.

Tworząc linię EBON projektanci TEKA postawili przede wszystkim na wzornictwo, niezawodność i prostotę. Piekarniki i kuchenki mikrofalowe z linii EBON są wykonane z wysokiej jakości barwionego szkła łączonego ze stalą szlachetną. Białe wyświetlacze na panelach LED dodają urządzeniom elegancji. Wyróżniają je także proste uchwyty w kolorze inox. W linii EBON dominuje czystość formy połączona z wyczuciem proporcji, przez co całość daje wrażenie harmonijnej lekkości. Nazwa EBON nawiązuje do elegancji, solidności i trwałości hebanu.

Urządzenia EBON są łatwe w obsłudze. Wyposażono je we wszystkie niezbędne funkcje zapewniające efektywne działanie, rezygnując z rzadko używanych „bajerów”. Projektantom zależało na tym, aby urządzenia EBON mogły być oferowane w atrakcyjnych cenach. Zwrócono także uwagę na efektywność energetyczną, co pozwoliło zmniejszyć koszty eksploatacji.

EBON – piekarniki

1. Piekarnik TEKA EBON HS 735 to efektowne połączenie stali szlachetnej w kolorze inox z hebanową czernią barwionego szkła. Prosty, minimalistyczny uchwyt, wykonany także ze stali szlachetnej, podkreśla czystość formy. Piekarnik wyposażono w 10 funkcji grzania, sensorowy panel sterujący oraz elektroniczny programator. Dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu kontroli temperatury, funkcja ECO pozwala zoptymalizować zużycie energii przez efektywne wykorzystanie ciepła resztkowego. Prowadnice teleskopowe są pomocne podczas wkładania i wyjmowania potraw. Emalia „Crystal Clean” ułatwia utrzymanie wnętrza urządzenia w czystości, a stal na panelu i uchwycie zabezpieczono przed pozostawianiem odcisków palców.
Pojemność (brutto/netto): 65 l / 57 l
Klasa energetyczna A+

2. Piekarnik TEKA EBON HS 725 spodoba się osobom ceniącym prostotę, które w kuchni stawiają na jakość składników, a nie na wyszukane formy ich obróbki. Po przeanalizowaniu potrzeb konsumentów postanowiono w tym modelu skupić się na 6 najczęściej używanych funkcjach, co pozwoliło na obniżenie ceny urządzenia. Nie zrezygnowano natomiast z pozostałych elementów charakterystycznych dla linii EBON – wysokiej jakości materiałów, prostych linii i nowoczesnego wzornictwa, w którym wyróżnia się szczególnie panel sterowania z białym wyświetlaczem LED oraz minimalistyczny uchwyt ze stali szlachetnej. W urządzeniu zainstalowano prowadnice teleskopowe, pomocne podczas wkładania i wyjmowania potraw. Emalia „Crystal Clean” ułatwia utrzymanie czystości, a stal na panelu i uchwycie zabezpieczono przed pozostawianiem odcisków palców.
Pojemność (brutto/netto): 65 l / 57 l
Klasa energetyczna A+

3. Piekarniki TEKA EBON HS 710 Black lub White to propozycja dla konsumentów, którzy chcą mieć eleganckie urządzenia w jednolitych kolorach. Biały lub czarny piekarnik może dyskretnie „znikać” w zabudowie lub wręcz przeciwnie – stanowić widoczny element dekoracyjny na tle frontów szafek. Obie wersje kolorystyczne mają panel sterowania z białym wyświetlaczem LED, chowane pokrętła oraz prosty uchwyt ze stali szlachetnej. 6 programów pieczenia pozwala przygotowywać rozmaite potrawy. Teleskopowe prowadnice zwiększają komfort pracy, a emalia „Crystal Clean” ułatwia utrzymanie czystości.
Pojemność (brutto/netto): 65 l / 57 l
Klasa energetyczna A+

EBON – kuchenki mikrofalowe

1. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy TEKA EBON MWS 22 EGL/R pasuje idealnie do piekarników HS 735 i HS 725. Wykonano ją z przyciemnionego szkła i stali szlachetnej. Charakterystyczny panel sterowania z białym wyświetlaczem LED oraz chowane pokrętła nadają jej ponadczasowej elegancji. Kuchenka ma 3 funkcje grzania oraz 2 programy automatyczne. Do wyboru jest 5 poziomów mocy mikrofal do 850 W. Wyposażono ją także w grill o mocy 1200 W i funkcję automatycznego rozmrażania wg. wagi i czasu. Stal, z jakiej wykonano to urządzenie została zabezpieczona przed pozostawianiem odcisków palców.
Pojemność (brutto/netto): 22 l/ 21,56 l

2. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy TEKA EBON MWS 20 BIS, tak jak wszystkie urządzenia EBON, została wykonana z barwionego szkła połączonego ze stalą szlachetną. Oświetlenie LED w panelu sterowania ma charakterystyczny dla całej linii biały kolor. Jej wzornictwo nawiązuje do klasycznych modeli kuchenek mikrofalowych, w których szyba jest otoczona ramką ze stali. Kuchenka ma 3 funkcje grzania i aż 8 programów automatycznych. Do wyboru jest 5 poziomów mocy mikrofal do 700 W. Wyposażono ją także w grill o mocy 1000 W i funkcję automatycznego rozmrażania wg. wagi i czasu.
Pojemność (brutto/netto): 20 l/ 18 l

3. Kuchenka mikrofalowa TEKA EBON MCS 32 BIH to połączenie kompaktowego piekarnika i kuchenki mikrofalowej do zabudowy. Jej wygląd jest spójny z wyglądem całej linii EBON. Wykonano ją z eleganckiego, barwionego szkła i wysokiej jakości stali szlachetnej, zabezpieczonej przed pozostawianiem odcisków palców. Nie zapomniano także o charakterystycznym panelu sterującym z białym wyświetlaczem LED, chowanych pokrętłach i prostym uchwycie ze stali szlachetnej. Zainstalowano w niej 6 najczęściej używanych funkcji piekarnika oraz termoobieg. Korzystając z funkcji mikrofali można wybrać jeden 5 poziomów mocy do 1000 W. Dodatkowo można używać grilla o mocy 1500 W oraz funkcji automatycznego rozmrażania wg. wagi i czasu. Bezpieczeństwo zapewniają potrójnie oszklone „zimne drzwi”.
Pojemność (brutto/netto): 38 l/ 32 l