Zlewozmywaki TEKA

Tegranit Plus to wysokiej jakości materiał, który gwarantuje wieloletnią trwałość oraz oryginalny kamienny wygląd zlewozmywaka, dzięki połączeniu kwarcu i akrylu w proporcjach 80% do 20%. Taka mieszanka sprawia, że zlewozmywak jest bardzo wytrzymały i odporny na zarysowania oraz wysokie temperatury. Potwierdzeniem najwyższej jakości jest 20 lat gwarancji, którą objęte są modele zlewozmywaków z tegranitu.

Nowe kolory zlewozmywaków z tegranitu

Wychodząc naprzeciw aktualnym trendom wzorniczym w projektowaniu kuchni, Teka wprowadza trzy nowe, atrakcyjne kolory w swojej ofercie zlewozmywaków z tegranitu – ponadczasową, głęboką czerń Carbon, industrialną piaskową szarość Sepia oraz metaliczne Aluminium nawiązujące odcieniem do stali szlachetnej.

Zlewozmywaki z tegranitu Gloria

Nowe zlewozmywaki z tegranitu Gloria zaprojektowano w oparciu o proste linie, które znakomicie pasują do nowoczesnych kuchni. W sklepach dostępne są 3 modele zlewozmywaków Gloria, różnej wielkości. Największy Gloria 60 B-TG o wymiarach 100 x 50 cm ma półtorej komory i spory ociekacz. Nadaje się do szafek o szerokości 60 cm. Mniejsze to Gloria 40 B-TG o wymiarach 78 x 50 cm i Gloria 40 B S-TG o wymiarach 68 x 50 cm są przeznaczone do szafek o szerokości 40 cm. Wszystkie modele zostały wyposażone w automat zamykający. Do wyboru pięć modnych kolorów – biały, alabaster, carbon, sepia i aluminium.

Tegranit w kuchni

Zlewozmywaki z tegranitu spodobają się osobom, które lubią kolorowe zlewozmywaki o niepowtarzalnej, naturalnej powierzchni. Tegranit Plus to bardzo wytrzymały materiał, bezpieczny dla produktów spożywczych, odporny na zarysowania oraz na używane powszechnie w gospodarstwie domowym kwasy i ługi. Jest także odporny na wysoką temperaturę (w przypadku krótkotrwałego oddziaływania nawet do 280°C) i promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki najnowszej technologii produkcji udało się uzyskać maksymalną głębię koloru oraz jeszcze gładszą powierzchnię. Zlewozmywaki TEKA z tegranitu są produkowane zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami jakości i normami ochrony środowiska na świecie.

Pielęgnacja zlewozmywaków z tegranitu jest wyjątkowo prosta. Można do niej używać dowolnego płynu czy mleczka przeznaczonego do mycia zlewozmywaków granitowych. W przypadku pojawienia się osadów z wapnia pomocny będzie ocet. Wystarczy do zlewozmywaka nalać ciepłej wody z octem w proporcji 1:1, pozostawić na ok. 1 godzinę, a następnie przetrzeć ostrą stroną gąbki i dokładnie spłukać.

Do usuwania głębokich zabrudzeń można wykorzystać tabletki do zmywarki. Do komory należy nalać niewielką ilość wody, tak aby całkowicie zakrywała plamę, rozpuścić 1-2 tabletki do zmywarki i pozostawić na kilka godzin. Następnie przetrzeć ostrą stroną gąbki do mycia i wypłukać. Plamy, które powstaną w wyniku przypalenia powierzchni np. papierosem lub gorącym naczyniem łatwo usunąć przy pomocy drobnoziarnistego papieru ściernego. Do wywabienia plam z kawy czy herbaty powstałych na jasnych zlewozmywakach tegranitu najprościej użyć środka wybielającego z dodatkiem proszku do pieczenia lub sody oczyszczonej.