Płyty gazowe - Lepszy smak potraw

Gotowanie na gazie ma wielu żarliwych zwolenników. Część szefów kuchni nie wyobraża sobie innego sposobu obróbki termicznej. Według nich tylko gaz pozwala wydobyć z przygotowywanych potraw niepowtarzalną głębię smaku. Wśród zalet płyt gazowych wymienia się także ich niezawodność, niskie koszty eksploatacji i atrakcyjne ceny. Teka, renomowany producent urządzeń AGD, ma w swojej ofercie wiele ciekawych modeli płyt gazowych.

Czysta forma stali

Płyty gazowe EFX wyróżnia proste minimalistyczne wzornictwo doskonale pasujące do nowoczesnych wnętrz. Solidne żeliwne ruszty zostały osadzone na podstawie wykonanej z wysokiej jakości, industrialnej stali nierdzewnej. Udoskonalone palniki pozwalają zredukować zużycie gazu o około 20-25 %. Dzięki ulepszonej konstrukcji i optymalizacji płomienia gotowanie staje się szybsze, a efektywność wykorzystania gazu jest niezwykle wysoka. Bezpieczeństwo zapewnia zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu (AL) – każdy palnik wyposażony jest w specjalny czujnik, który odcina dopływ gazu w sytuacji przypadkowego zgaszenia płomienia. Natomiast komfort użytkowania gwarantują stalowe pokrętła z wbudowanym generatorem iskry. Płyta gazowa TEKA EFX 60 4G AI AL DR ma 60 cm szerokości i 4 palniki o mocy 1000 W, 1750 W, 1750 W, 3000 W.

Oryginalny kształt

Płytę gazową TEKA VR 90 4G AI AL TR wyróżnia oryginalny półokrągły kształt. 4 palniki gazowe mają różną moc: 3500 W (palnik potrójny),3000 W,1750 W i 1000 W. Potrójny palnik pozwala na szybkie i jednocześnie zdrowe przygotowywanie potraw. Ciepło jest równomiernie rozprowadzane na dnie garnka, dzięki czemu potrawa gotuje się w krótszym czasie przy maksymalnym wykorzystaniu wytworzonej energii. Pokrętła zostały wyposażone w zapalacze. W sytuacji przypadkowego zgaszenia płomienia przez wiatr lub w wyniku jego zalania, zabezpieczenie przeciwwypływowe odetnie dopływ gazu. Wytrzymałe żeliwne ruszty zapewnią stabilność każdemu typowi garnka czy patelni. Wykończenie typu facette.

Modna biel

Biel jest nadal niezwykle popularna. W nowoczesnych kuchniach białe są nie tylko meble i dodatki, ale także urządzenia AGD. Teraz w ofercie firmy TEKA znajduje się także biała płyta gazowa HF LUX 60 4G AI AL. Płyta została wykonana z wysokiej jakości hartowanego, białego szkła, na którym osadzono indywidualne żeliwne ruszty. Całości dopełniają estetyczne pokrętła w kolorze srebrnym, wyposażone w zapalacze. W sytuacji przypadkowego zgaszenia płomienia przez wiatr lub w wyniku jego zalania, zabezpieczenie przeciwwypływowe odetnie dopływ gazu. Na płycie znajdują się 4 palniki gazowe o mocy: 1000 W, 1000 W, 1750 W, 3000 W. Płyta nie ma ramy dzięki czemu ładnie wkomponowuje się w każdy blat.

5 palników

Płyta gazowa TEKA CGW 70 5G AI AL TR ma pięć palników, w tym jeden o mocy 4000 W i potrójnym płomieniu. Potrójny palnik pozwala na szybkie i jednocześnie zdrowe przygotowywanie potraw. Ciepło jest równomiernie rozprowadzane na dnie garnka, dzięki czemu potrawa gotuje się w krótszym czasie przy maksymalnym wykorzystaniu wytworzonej energii. Pokrętła zostały wyposażone w zapalacze. W sytuacji przypadkowego zgaszenia płomienia przez wiatr lub w wyniku jego zalania, zabezpieczenie przeciwwypływowe odetnie dopływ gazu. Wytrzymałe żeliwne ruszty osadzone na szkle ceramicznym, zapewnią stabilność każdemu typowi garnka czy patelni. Płyta jest bez ramy (bez fazy na krawędziach).

W stylu retro

Płyta gazowa TEKA ER 60 4G AI AL pasuje wzorniczo do piekarnika z linii TEKA Country Style. Umieszczone na podstawie z kremowego szkła 4 palniki gazowe różnią się wielkością i mocą grzania. Mają odpowiednio: 1000 W, 1000 W, 1750 W i 3000 W. Pokrętła z zapalaczami zostały wykonane w kolorze mosiężnym. Całości dopełniają indywidualne żeliwne ruszty. Płytę wyposażono w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. W sytuacji przypadkowego zgaszenia płomienia przez wiatr lub w wyniku jego zalania, gaz zostanie odcięty. Płyta jest bez ramy, dzięki czemu ładnie wkomponowuje się w blat.

Do małej kuchni

W małej kuchni doskonale się sprawdzi płyta gazowa VT.2 2G AI AL, która ma 2 palniki o mocy 2800 W i 1000 W. Na podstawie z czarnego hartowanego umieszczono solidne i stabilne ruszty żeliwne. Płytą steruje się przy pomocy pokręteł, w których znajdują się zapalacze. Zabezpieczono ją też przed przypadkowym wypływem gazu.