Grzejnik w roli głównej - grzeje i zdobi
Grzejniki dekoracyjne wychodzą spod parapetów, zasłon i osłonek. Przechodzą dumnie na ściany salonów, skąd nie tylko biją tak potrzebnym ciepłem, ale także dekorują nasze wnętrza. Stanowią dowód na to, że funkcjonalne może być także ładne. Zebraliśmy przykłady wnętrz, gdzie grzejnik jest równoprawnym elementem aranżacji wnętrza. Jeśli także zdecydujesz się na takie rozwiązanie, zapoznaj się z naszymi wskazówkami zamieszczonymi poniżej.
Przed zakupem:
1. Zastanów się nad mocą. W dobrze ocieplonych domach potrzeba 70-85 W mocy na każdy metr kwadratowy pomieszczenia o wysokości ok. 2,7 m. Jeśli pomieszczenie jest słabo izolowane, należy szukać modelu o mocy 100-130 W na metr.
2. Sprawdź rodzaj instalacji. Jeśli rury są plastikowe lub stalowe, można do nich podłączyć każdy grzejnik. Do instalacji z miedzi nie zaleca się aluminiowych grzejników, bowiem miedź z aluminium sprzyja korozji całej instalacji.
3. Wybierz odpowiedni model. Mieszkańcy bloków oraz domów ogrzewanych gazem, prądem czy olejem mogą zamontować dowolny grzejnik. Do domów ogrzewanych paliwami stałymi zalecane są grzejniki żeliwne.
- Najlepsze pionowe odkurzacze w niskich cenach
- Kuchnie świata - jakie akcesoria przydadzą się w kuchni amatora gotowania?
- Najlepsze markowe puzzle - idealny prezent na Dzień Dziecka
- Koniec z wyrzucaniem suchego pieczywa! Te chlebaki świetnie sprawdzą się w każdej kuchni.
- Hity firmy Samsung. Wybór najlepszych produktów