Ciepła łazienka dla singla i rodziny

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym każdy z nas chce czuć się komfortowo. Odpowiedni wybór urządzeń i wykorzystanie akcesoriów pozwolą cieszyć się ciepłem przed i po kąpieli, niezależnie od tego, czy mieszkamy sami, czy z całą rodziną.

Wyposażenie łazienki powinno różnić się w zależności od naszego stylu życia, przestrzeni do dyspozycji oraz osobistych przyzwyczajeń. Rodzinna łazienka z pewnością powinna być miejscem wygodnym i praktycznym, w którym wszyscy domownicy, także ci najmłodsi, będą czuli się komfortowo. Single zdecydowanie częściej mogą sobie pozwolić na efektowniejszy design tego pomieszczenia, choć nie powinni zapominać o jego użytkowych funkcjach. Do tych uwarunkowań dopasowujemy także grzejniki.

Rodzinne ciepło

Łazienka użytkowana przez wiele osób o różnych potrzebach powinna być spójna stylistycznie. Sprawdza się w niej wystrój minimalistyczny, ale pomieszczenie używane przez mamę, tatę i dzieci może mieć także wesoły i kolorowy wystrój. Intensywne barwy ożywią wnętrze, a przy okazji są bardzo praktyczne – ewentualny bałagan, o który zadbają nasze pociechy, nie będzie rzucał się w oczy. Zastosowanie kilku kolorów pozwoli nam rozdzielić strefy użytkowe w łazience i wywołać wrażenie ładu. Idealny grzejnik w takiej radosnej aranżacji także będzie kolorowy.

W przypadku większej liczby domowników grzejnik łazienkowy powinien odpowiadać potrzebom zarówno rodziców, jak i ich dzieci. Ogromną rolę będzie grała funkcjonalność wszystkich sprzętów. W rodzinnych łazienkach unikajmy więc grzejników o zbyt skomplikowanych kształtach – na pochyłych czy skręconych kolektorach trudno będzie cokolwiek powiesić, a jeśli już to zrobimy – stracimy dekoracyjny efekt urządzenia. Do najbardziej przydatnych pod tym względem modeli należą grzejniki o prostej konstrukcji – Santorini czy Java marki Purmo. Podczas projektowania łazienki warto poszukać urządzeń grzewczych, które można uzupełnić o szeroki zakres akcesoriów. Za przykład mogą posłużyć wszystkie grzejniki łazienkowe Purmo, do których dobierzemy kilkanaście rodzajów dodatków - wieszaki, uchwyty lub półeczki.

„Grzejnik łazienkowy zainstalujmy na tyle wysoko, aby małe dziecko nie miało możliwości dosięgnięcia do niego – a zwłaszcza zabawy termostatem czy elektryczną grzałką.” - podpowiada Robert Skomorowski, ekspert marki Purmo.

Świetnym rozwiązaniem do łazienki użytkowanej przez rodzinę będzie także ogrzewanie podłogowe, dzięki któremu zyskujemy mile ciepłą posadzkę.

Single stawiają na efekt

Wybierając grzejnik do łazienki, z której rzadko korzysta ktoś więcej niż my sami, można nieco bardziej poszaleć i kierować się wyłącznie gustem. Duży pokój kąpielowy daje niemal nieograniczone możliwości aranżacji.

Jeśli do dyspozycji mamy tylko niewielką kawalerkę, łazienka nie powinna być zagracona. W takiej sytuacji konstrukcyjny grzejnik zaś nie byłby odpowiednio wyeksponowany. Singiel nie jest jednak i w tym przypadku skazany na półśrodki. Prosty, ale bardzo efektowny Purmo Flores, który dzięki chromowanemu wykończeniu ujmie zwolenników minimalizmu.

Wygodnicki singiel z pewnością doceni też komfort. Koniecznie więc powinien pomyśleć o akcesoriach, zwłaszcza wieszakach na ręczniki. Po kąpieli do dyspozycji będzie rozgrzany ręcznik lub ciepły szlafrok. Wieszaki pomogą też podsuszyć przemoczone ubrania czy upraną bieliznę.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.