Podsumowanie arena DESIGN 2018

Jubileuszowa odsłona wydarzenia za nami. Jak co roku, również 10. edycja arena DESIGN zgromadziła liczną rzeszę entuzjastów nowoczesnego wzornictwa. Tegoroczne hasło przewodnie, GENERATIONS, skłoniło do refleksji nad relacjami międzypokoleniowymi i ich wpływem na proces tworzenia.

W dniach 6-9 marca w Poznaniu pojawili się wybitni projektanci, architekci wnętrz i eksperci do spraw designu. Oraz, jak zwykle, tłum zwiedzających chętnych do interakcji z wystawianymi produktami i ich twórcami - każdego przedmiotu można było bowiem dotknąć, a z designerami swobodnie porozmawiać.

Wśród wystaw, które zachwyciły najbardziej, znalazły się: loveOriginal, VIVA light 2018, Top Design oraz prezentacja produktów marki Ligne Roset.

W strefie FORUM poświęcono sporo miejsca na rozmowy o projektowaniu dla seniorów (wykład U siebie mimo wieku - pierwsze Wzorcowe Mieszkanie Seniora w Polsce). Ciekawym punktem była też dyskusja z przedstawicielami środowiska startupów. Wiele emocji wzbudziło natomiast spotkanie z Lucą Mazza, dyrektorem kreatywnym marki Slamp.

Ale arena DESIGN to nie tylko wystawy. W tym roku odbyło się kilka wykładów, których nie można było pominąć. Były to: wykład inauguracyjny przedstawicieli włoskiej marki Ligne Roset, Design i kultura meblowania: od etnografii do projektu, Porozmawiajmy o pokoleniach - spotkanie z Katarzyną Miller w ramach współpracy z marką VOX, oraz Brak rejestracji wzoru nie wyklucza jego ochrony.

Zwycięzcy konkursu TOP DESIGN award 2018

Ten konkurs towarzyszy arenie DESIGN od początku jej istnienia. Co roku jury przyznaje nagrody twórcom, dla których priorytetem jest jakość i funkcjonalność rozwiązań wprowadzanych na rynek.

Lista nagrodzonych w poszczególnych kategoriach:

Przestrzeń domowa - Fotel RM57/ VZÓR

Kuchnia - Bateria zlewozmywakowa ASTER/ DEANTE

Łazienka - Kolekcja CANDENCE/ MARMITE i Grzejnik MANHATTAN/ INSTALPROJEKT

Biuro - Ścianka wolno stojąca TREE SCREEN/ MIKOMAX i System mebli akustycznych SoundRoom/NOTI

Ogród - Narzędzia pielęgnacyjne PASTEL/ KABO & PYDO

Oświetlenie - Lampy Sunray Premium/ LUMELINE

Materiały i komponenty - Zestawy kołowe z serii LINEA / TENTE