Monogram - nowa kolekcja polskiej marki Zulana

Czerń, biel i prawdziwe złoto. Kolekcja Monogram polskiej marki Zulana jest elegancka i ponadczasowa!

O polskiej marce Zulana pisaliśmy z okazji jej debiutu w 2014 roku. Zachwyciły nas wtedy kolorowe wzory zdobiące porcelanowe talerze, miseczki i kubki. Zulana rozpoczęła od 9 autorskich kolekcji - sześciu "dorosłych" i trzech przeznaczonych dla najmłodszych odbiorców.  Od początku naczelną dewizą przyświecającą marce było hasło „piękne po polskie”. Porcelana jest polska, wzory tworzone są przez polskich grafików, całość produkcji odbywa się w Polsce.

Monogram - osobista kolekcja

Z ogromną przyjemnością pokazujemy Wam Monogram - nową elegancką i najbardziej osobistą kolekcję Zulany. Monogram to według SJP "znak powstały z ozdobnego powiązania dwóch lub kilku liter, używany jako podpis, sygnatura lub ornament”. Monogramy pojawiały się już na rzymskich monetach, pieczęciach, budynkach a w późniejszych czasach na odzieży czy przedmiotach domowego użytku (np. na zastawie stołowej).

Kolekcja MonogramKolekcja Monogram Fot. mat. Zulana

Elegancka porcelana

Kolekcję Monogram zaprojektował dla Zulany Adam Karbowski, grafik i projektant, właściciel Studia 13th Floor. Sięgnięto tu po klasykę - na białej porcelanie pojawia się czarno-złoto litera. Prawdziwe złoto podkreśla czerń i idealnie współgra z bielą porcelany.  Bazą dla liter, został klasyczny krój szeryfowy, który nakreślił elegancki charakter typografii. Delikatne przesunięcia w każdym znaku spowodowały jego otwarcie. Tym samym wprowadziło to subtelne niedoskonałości, obecne również w porcelanie. Niewidoczne na pierwszy rzut oka, piękne przy wnikliwszej obserwacji.

Kolekcja MonogramKolekcja Monogram Fot. mat. Zulana

Kolekcja od podszewki

Obecnie w kolekcji Monogram znajduje się duży talerz (o średnicy 28 cm), mały talerz (o średnicy 21 cm) oraz kubek o pojemności 350 ml. Można wybierać spośród 10 liter: A, B, E, J, K, M, P, S, T, Z . Wkrótce kolekcja będzie rozszerzana. Ceny? Bardzo rozsądne! 40 zł i 52 zł za talerze (w zależności od wielkości) i 50 zł za kubek.

Porcelanę Zulana można kupić w sklepie internetowym www.zulana.pl oraz wybranych galeriach i sklepach wnętrzarskich na terenie Polski.

Więcej o:
Copyright © Agora SA